Доступність посилання

ТОП новини

США: легальний статус для нелегальних іммігрантів?


Юрій Дулерайн США: легальний статус для нелегальних іммігрантів?

Нью-Йорк, 19 грудня 2003 - У Сполучених Штатах міністр внутрішньої безпеки Том Рідж запропонував надати легальний статус нелегальним іммігрантам, серед яких, за відомостями, чимало є й наших земляків-українців. Вони приїздять до Америки за туристичними візами або як гості, ніби на термін від місяця до трьох, а залишаються на роки. Мета – заробити гроші на хату чи кооперативне помешкання, на автомобіль, одне слово, на заможне життя. У Нью-Йорку їх часто можна зустріти в українській дільниці в районі десятих вулиць уздовж Другої авеню. Вони тримають заощадження у місцевому банку “Самопоміч”, відвідують Український народний дім, заходять до церкви Святого Юра, снідають у кав’ярні “Веселка”. Але права на роботу вони не мають, тому живуть, як то кажуть, на пташиних правах: працюють за готівку, а це, як правило, значно менше, ніж отримують робітники на законних засадах, кімнати знімають на колектив, по троє-четверо в одній. Так само живуть інші нелегали: серби, пакистанці, росіяни, мескиканці, еквадорці. Відтак, для них, можливо, з’являється шанс отримати легальний статус, хоч і не громадянство, а все ж таки щось істотне.

Том Рідж пропонує гальванізувати старий план Білого дому щодо легалізації нелегалів, а їх в Америці, за підрахунками, від 8 до 12 мільйонів, здебільшого з Південної та Латинської Америки, але також і з Європи, Азії, Африки. Зокрема, президент Буш хотів домовитися з Вінсенте Фоксом, президентом Мексики, про надання легального статусу мексиканським нелегалам. Але план цей відклали після ісламских терактів 11 вересня 2001-го року. І от тепер Том Рідж, чиє міністерство займається імміграційними справами, каже, що країна мусить якось дати собі раду зі становищем, в якому опинилися мільйони нелегальних імігрантів. За його словами, ці люди повинні отримати певний статус. “Я не кажу – дайте їм громадянство, адже вони порушили закон, коли дісталися сюди. Ми не можемо заохочувати подібну поведінку сертифікатом про громадянство”, - підкреслив Рідж. Оглядачі звернули увагу на те, що міністр під час свого виступу в Маямі, Флорида, нічого не говорив про амністію для нелегалів.

Та й президент Джордж Буш, відповідаючи на запитання журналістів, підкреслив, що він проти амністії, яку одного разу вже проголошували для тих нелегалів, хто прожив у Сполучених Штатах 5 років і сплачував податки. Помічники Ріджа поспішили роз’яснити, мовляв, міністр висловив свою власну думку, він не погоджував заздалегідь тексту промови з Білим домом. За їхніми словами, міністр мав на увазі видавати нелегалам дозвіл на роботу і шоферські права. Відомо, що адміністрація Буша вважає, що федеральний уряд повинен щось зробити, аби зареєструвати нелегальних іммігрантів, насамперед з міркувань національної безпеки, бо вважають, що дехто з нелегалів пов’язаний з терористичними угрупованнями закордоном. Правозахисні організації вітають намір уряду полегшити життя нелегалів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG