Доступність посилання

ТОП новини

Різдво в Америці.


Юрій Дулерайн Різдво в Америці.

Нью-Йорк, 24 грудня 2003 - Різдво в Америці вважається родинним святом. Релігія, за Конституцією Сполучених Штатів, відокремлена від держави, але Різдво є вихідним днем по всій країні, причому вихідним особливого гатунку, коли все поспіль зупиняється. Звичайно у святкові дні усі крамниці, супермаркети, універмаги тощо працюють. Але на Різдво, навіть супермаркети, які відчинені 24 години на добу, й ті на декілька годин роблять перерву. Зачиняють установи й підприємства, як державні, так і приватні, включно з банками, поштою, школами тощо. У селищі Гарсдейл, де мешкає ваш репортер, як і по всіх інших селищах, селах, містах і містечках величезної країни, будинки прикрашають гірляндами електричних лампочок. Ними оздоблюють дахи, вікна, дерева. На дверях обов’язковий зелений вінок з червоними стрічками. Усюди іграшкові символи Різдва: діди Морози, олені, запряжені у санчата, сніговики. Цю атмосферу веселої зими створюють і там, де зими ніколи не буває, як от у Флориді й на півдні Каліфорнії. У вікнах деяких будинків можна побачити запалені свічки менори: у євреїв у ці дні Ханука, свято світла. Щодо Різдва, то воно протестантське й католицьке, бо ж православні, як відомо, святкують Різдво у січні.

На Різдво, за традицією, друзі й рідні обмінюються подарунками. Цей звичай робить різдвяний сезон кульмінаційним пунктом року щодо торгівлі. До Різдва приурочують розпродаж, принаджуючи покупця зниженням цін. За статистикою, у цей період покупці витрачають стільки ж, скільки за решту року, якщо не більше. До газет, де щонеділі знаходимо вкладки - листівки й брошури з рекламою всілякого краму, у різдвяний сезон їх особливо багато. Кажуть, реклама – двигун торгівлі, тож треба бачити, що робиться у ці дні у великих торговельних імперіях типу Лорд-енд-Тейлор, Кей-Март, Мейсіз, Блумінгдейл, інших. Натовп такий, що важко всередину дістатися. Таке враження, ніби люди розкуповують узагалі все підряд.

Цього року Різдво особливе: у зв’язку із загрозою терактів, проголошено стан тривоги. У Нью-Йорку на кожному кроці бачиш поліцейских та солдатів Національної Гвардії. Вони охороняють мости, тунелі, державні установи, хмарочоси, метро, залізничні вокзали, аеропорти. Але це не заважає людям святкувати.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG