Доступність посилання

ТОП новини

США вимагають від закордонних авіакомпаній використовувати озброєних агентів.


Юрій Дулерайн США вимагають від закордонних авіакомпаній використовувати озброєних агентів.

Нью-Йорк, 30 грудня 2003 - Вашингтон вимагає від закордонних авіакомпаній використовувати озброєних агентів на лайнерах, що здійснюють рейси до Сполучених Штатів або пролітають над американською територією, якщо буде встановлена наявність загрози тероризму.

Вимогу щодо озброєних агентів, яких називають повітряними маршалами, адміністрація президента Джорджа Буша висунула одночасно з проголошенням стану найвищої тривоги. За словами Тома Риджа, міністра внутрішньої безпеки, цей стан збережеться принаймні протягом святкового новорічного сезону. Новий порядок набув чинності негайно і стосується він не лише пасажирських авіарейсів (до однієї тисячі щодня), а й вантажних.

Хоча можливість супроводження літаків маршалами обговорювалася й раніше, Вашингтон вирішив реалізувати цей план лише після того, як 24 грудня авіакомпанія “Air France” змушена була скасувати 6 рейсів Париж-Лос-Анджелес, бо розвідка встановила, що є реальна небезпека повітряного піратства. Прізвища декількох осіб, які придбали квитки на один із рейсів, збіглися зі списком відомих Америці терористів.

Згідно з новими правилами, озброєні маршали повинні супроводжувати не автоматично всі поспіль авіалайнери, а лише у тих випадках, коли надійдуть повідомлення розвідувальних служб, що саме цей літак терористи планують захопити під час конкретного рейсу. Якщо авіакомпанія відмовиться виконувати вимогу, їй буде заборонено входити у повітряний простір Сполучених Штатів. Нові правила, як пише “The New York Times”, досить холодно сприйняті закордоном. Наприклад, Британська асоціація пілотів цивільної авіації заявила, що для зброї не повинно бути місця на лайнері, а компанія “British Airways” підкреслила, що залишає за собою право взагалі не літати до Сполучених Штатів, якщо її примусять вдаватися до послуг маршалів. У Вашингтоні Дейвід О’Коннор, регіональний директор Міжнародної асоціації повітряного транспорту, що репрезентує більшість міжнародних авікомпаній, сказав, що ніхто не бажає стрілянини на борту, і краще було б зупиняти терористів до того, як вони увійдуть до літака, але “якщо Сполучені Штати вирішили йти цим шляхом, то ми, звичайно, погодимося”. За підрахунками O’Kоннора, із приблизно 115 авіакомпаній, що здійснюють рейси до Америки, десь 20 уже багато років, не оголошуючи, користуються послугами повітряних маршалів, наприклад, ізраїльська “ Ел-Ал”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG