Доступність посилання

ТОП новини

Україна з’являється на туристичних картах.


Марія Щур Україна з’являється на туристичних картах.

Прага, 9 січня 2004 – Найбільша країна Європи досі залишається «білою плямою» на карті для пересічного німця, англійця, француза чи американця. Про Україну не говорять у новинах, про неї мало пишуть газети, а якщо й пишуть і говорять, то переважно таке, що мало спонукає до подорожі до цієї країни. Та все ж західні туристи поволі починають відкривати для себе велич українських церков, архітектурне багатство українських міст, красу українських гір та безкраї обрії українських степів.

Для того, щоб полюбити Україну, її треба пізнати. Коли після кількох років в Україні Андреа Ґодфрей повернулася до рідної Англії, вона вирішила, що її співвітчизники багато втрачають від того, що нічого не знають про Україну. А її туристичне агентство має добрий потенціал для розширення своїх послуг: «Ми почали більше спеціалізуватися на подорожах до України після того, як я повернулася з Києва, де мені надзвичайно сподобалося. Тепер наша невеличка компанія, що спеціалізується на подорожах до Східної Європи, відправляє до України близько 400 туристів на рік».

Більшість англійців також повертаються з добрими враженнями: «Ïм дуже подобаються українські церкви та монастирі, архітектура в цілому, а також українські ресторани. Багато туристів здивовані якістю та різноманіттям української кухні. Вони також привозять гарні спогади про сердечних і милих українців, з якими їм доводиться зустрічатися під час подорожей».

Генеральний менеджер британської туристичної компанії “Regent Holidays”, що у старому англійському містечку Брістоль, говорить, що в Британії дедалі популярнішими стають короткі подорожі, замість довгих відпусток. «Люди вириваються з роботи на кілька днів, звичайно на вихідні, і хочуть побачити щось нове, тому Україна добре вписується у цю тенденцію. Кількаденні бліц-візити до Києва, Львова, Одеси, чи Ялти стають дедалі популярнішими. Серед усіх наших пропозицій минулого року зацікавленість Україною зростала найшвидшими темпами».

Типовий британський турист, який їде в Україну, є середнього достатку, середнього віку, але із більш, ніж середньою зацікавленістю до Східної Європи і взагалі до подорожей. Продовжує Андреа Ґодфрей: «Вони вже побували у Балтійських країнах, багато з них відвідали Москву та Санкт-Петербург. Тож і у Києві вони хочуть побачити щось нове, а разом з тим і щось знайоме. Також вони не хочуть бачити багато туристів, тому вони їдуть в Україну».

Штовханини у туристичних місцях України дійсно не зустрінеш. За офіційними даними за 2002 рік, Україну відвідало лише понад 6 мільйонів туристів, з яких майже половина – це росіяни, які прямували до кримських курортів. Тож краса київських чи львівських церков їм була цілком байдужа. Для порівняння, лідер світового туризму та подібна за розміром Франція того ж таки 2002 року прийняла 77 мільйонів людей.

Тож поки що найбільша європейська країна залишається маленькою нішею для спеціалізованих компаній. Але, на думку британського фахівця, вона могла б позмагатися зі сусідніми країнами принаймні за розширення цієї ніші і хоча б частковий перерозподіл тих 500 мільярдів доларів, які щорічно заробляє світова туристична галузь. Це, до речі, друга за прибутковістю галузь у світі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG