Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО стурбовані станом українських мас-медіа напередодні виборів.


Славко Волинський У НАТО стурбовані станом українських мас-медіа напередодні виборів.

Брюссель, 13 січня 2004 – Новий генеральний секретар НАТО висловив стурбованість станом українських мас-медіа напередодні президентських виборів. 13 січня Яап де Хооп Схеффер зустрівся в Брюсселі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком. На прес-конференції після переговорів генсек сказав, що в НАТО сподіваються, що вибори в Україні будуть вільними і справедливими та додав, що від цього значною мірою залежатимуть відносини між НАТО і Україною. У відповідь Костянтин Грищенко заявив, що Україна - демократична держава і Альянсу не потрібно турбуватися про вибори. Грищенко розповів, що деякі газети, критичні до влади, мають в Україні великі тиражі.

На запитання кореспондента радіо “Свобода”, чи буде Україна запрошена на Стамбульський самміт НАТО, Яап де Хооп Схеффер сказав, що він обговорював це питання з українським міністром, але поки що остаточного рішення з цього приводу не ухвалено. Генсек НАТО водночас прийняв запрошення приїхати до Києва.

У Костянтина Грищенка я поцікавився, чи не вплинуть на взаємини НАТО поправки до української Конституції щодо можливості Кучми обрання на третій термін, бо, приміром, Європейський парламент це питання турбує. На що Костянтин Грищенко відповів:

“Україна і НАТО мають уже тривалу історію наших відносин. Вони базуються на врахуванні певних інтересів кожної з держав-членів Альянсу і союзу як такого. Звичайно, ми обговорюємо ці питання під час наших зустрічей, включаючи і внутрішні події в Україні. Але на сьогоднішній день нема підстав вважати, що ця основа, яка базується на спільних інтересах в результаті політичних процесів, які відбуваються в межах Конституції України, вплинуть на позитивний розвиток відносин з НАТО”.

14 січня міністр закордонних справ відбуває до Страсбурга, де він зустрінеться з комісаром ЄС у справ розширення ЄС Гунтером Ферхойгеном.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG