Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародних торговців українською й білоруською зброєю виправдано в Італії.


Михайло Мигалисько Міжнародних торговців українською й білоруською зброєю виправдано в Італії.

Прага, 20 січня 2004 - Минулого тижня суд італійського міста Турін виправдав іноземних громадян, причетних до нелегального продажу зброї з України та Білорусі до колишньої Югославії 94-го року попри санкції ООН. Туринський суд дійшов висновку, що російський нафтовий магнат Олександр Жуков, грецький бізнесмен Дефермос Костянтин та 5 інших обвинувачених «не скоїли злочину на території Італії». Але експерти кажуть, що ця справа свідчить про неузгодженість міжнародного законодавства з боротьби з нелегальною торгівлею озброєннями й вважають, що оскільки йшлося про українські та білоруські арсенали, то цими справами повинні зайнятися в Києві та Мінську.

Массімо Алберіцці був консультантом ООН у справі боротьби з нелегальними поставками зброї в африканські країни. Він є спеціальним кореспондентом з цієї тематики у впливовому італійському часописі Корр’єре делла Сера. Італійський експерт з приводу рішення туринського суду сказав в інтерв’ю радіо Свобода, що такий вирок не є новиною: «Злочин скоєно, однак немає злочину. Встановлено, що Жуков, як також Мінін, Сан-Жіван Рупра це три нелегальні торговці зброєю, імена яких є й у звітах ООН. Однак, оскільки вони не скоїли злочину в Італії, тобто не купували та не продавали зброї в Італії (і це попри факт, що корабель з нелегальним вантажем було затримано в італійському порту), італійські судді дійшли висновку, що цей злочин не підлягає італійському правосуддю».

Італійський експерт зазначив також, що рішення ООН про заборону продажі зброї воюючим сторонам на Балканах не набрало юридичної чинності в Італії. Массімо Алберіцці застерігає однак, що нелегальна торгівля зброєю, торгівля жінками й дітьми, наркобізнес врешті-решт пов’язані із тероризмом. Тому коли не буде вироблено глобального підходу до усіх інших незаконних дій міжнародної злочинності неуспішною буде й боротьба з міжнародним тероризмом. З тим погоджується дослідник радіо “Свобода” у справах організованої злочинності й тероризму Роман Купчинський: «Треба зрозуміти, що всякі міжнародні ембарго, якщо вони не мають юридичну підтвердженість в країнах, які запроваджують ці ембарго, тобто якщо нема кулака за тим ембарго, щоб покарати людей, які порушують цей міжнародний закон, то нема потреби ухвалювати такі ембарго. Це вже не перший раз, що зловили людей, які порушують ембарго з дозволу чи без дозволу своїх країн, де вони купують зброю. Часами купують зброю нелегально, часами купують за тихою згодою своїх держав чи своїх військових частин. Це створює хаос на міжнародній арені. Важко сказати, що далі може бути. Якщо італійська сторона не мала юрисдикції над людьми, яких обвинувачували в продажі цієї зброї, тоді консеквентно повинна українська влада, українська, білоруська й російська прокуратури подивитися на це питання й самі розбиратися в цьому, чи йшлося про нелегальну торгівлю зброєю, чи порушували міжнародні закони. Якщо так, чи вони підлягають покаранню з української сторони».

Італійський експерт Массімо Алберіцці однак висловив сумнів щодо можливості проведення судового процесу в Україні, Росії чи Білорусі, адже йдеться про велику кількість зброї, до продажу та вивезення якої були ймовірно причетні й чільні військові та владні представники, таким чином не виключено, що ця справа залишиться у звітах ООН без наслідків для торговців, які порушили ухвалене ООН ембарго.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG