Доступність посилання

ТОП новини

Помер Чеслав Нємен.


Володимир Павлів Помер Чеслав Нємен.

Варшава, 19 cічня 2004 - 17-го січня у вечері в одній з варшавських лікарень помер легендарний польський музикант – Чеслав Нємен. Попри те, що упродовж останніх років Чеслав Нємен страждав раковим захворюванням, його смерть стала справжнім шоком для музикантів та шанувальників його таланту. 16-го лютого Чеславу Нємену виповнилося б 65 років.

Чеслав Виджицкі, а таким було справжнє прізвище Нємена, народився у селі Старі Васілішки у Білорусі, біля Гродна, у 1939-му році. До Польщі, а саме до Ґданська, потрапив у 1958-му році у час репатріації поляків з Радянського Союзу.

На польській сцені починає виступати вже на початку 60-х років і відразу ж зарекомендовує себе як талановитий вокаліст і самобутня постать. Настільки самобутня, що вже у 1965-му державна художня комісія не дає згоди на його виступи на концертах, які організовує державне концертне підприємство “Естрада”. Надто барвистий одяг, довге волосся та незрозумілий для “людей праці” стиль виконання Чеслава Нємена робить його небажаним представником пісенного мистецтва соціалістичної Польщі. Щоправда до цього моменту Чеслав Нємен уже здобув собі чималу популярність, зокрема, виступаючи на одній сцені зі Стівом Вандером у паризькому залі “Олімпія” та з Марленою Дитрих на сцені варшавського Конгрес-холу.

Після виступу на фестивалі в місті Ополє у 1967-му році з піснею “Дивним є цей світ”, Чеслав Нємен стає ідолом польської молоді. Якийсь час він гастролює у Німеччині, Італії та США. Творчість Чеслава Нємена була також знаною і меломанам з Радянського Союзу.

На початку 80-х років Чеслав Нємен практично припиняє концертну діяльність, з’являючись лише на великих музичних подіях, як то: концерт з нагоди 25-ліття польської рок-музики «Old Rock Meeting” у 1986-му році чи на врученні йому звання у 1999-му році титулу “польського музиканта століття” за результатами опитування, проведеного авторитетним журналом “Політика”. Незважаючи на свій відхід зі сцени, Чеслав Нємен залишався найбільшим авторитетом для всього польського музичного середовища. Після смерті Нємена, як сказав один з польських рок-музикантів, перефразовуючи його пісню, “Цей світ буде ще більш дивним”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG