Доступність посилання

ТОП новини

80% мешканців Івано-Франківська готові платити більші суми за житлово-комунальні послуги, якщо зросте їхня якість.


Іван Костюк 80% мешканців Івано-Франківська готові платити більші суми за житлово-комунальні послуги, якщо зросте їхня якість.

Івано-Франківськ, 3 лютого 2004 - Більшість мешканців обласного центру Прикарпаття під час проведення відповідного опитування заявила, що готова платити значно більші кошти за надані житлово-комунальні послуги, якщо зросте їхня якість. Упродовж минулих років іванофранківцям уже неодноразово пропонували різні програми, які начебто мали бути спрямовані на покращення житлово-комунального обслуговування. Однак практично жодна з них не спрацювала. З початком нового року мешканцям Івано-Франківська пропонують нове розв’язання вже наболілих житлово-комунальних проблем.

Відсутність гарячої або й холодної води, перерви в теплопостачанні, невчасне вивезення сміття, поламані двері в під’їздах, неосвітлені вулиці – це все перелік тих проблем, які дошкуляють багатьом з мешканців обласного центру Прикарпаття впродовж багатьох років. Для того, щоб змінити систему роботи житлово-комунального господарства міста, в Івано-Франківську запроваджувались численні програми, як правило, на кошти західних благодійних фондів. Однак практично жоден з них не дав відчутного результату. Ефективними й надалі залишаються лише дії мерії, яка за рахунок міського бюджету проводить реконструкцію та ремонтні роботи на території окремих житлово-експлуатаційних дільниць. Звичайно, це аж ніяк не може суттєво вплинути на роботу всього житлово-комунального господарства Івано-Франківська. Черговий проект під назвою “Органи самоорганізації населення міста Івано-Франківська як дієвий інструмент розвитку та демократизації самоврядування” має на меті, як і аналогічні проекти (а він відбувається за підтримки Фонду “Відродження”) покращити нинішню ситуацію з наданням житлово-комунальних послуг. Поки що учасники проекту провели лише опитування серед іванофранківців, яке засвідчило, що 80 % з них готові платити більші кошти за комунальні послуги у випадку, якщо вони будуть вищої якості. Керівник проекту Лідія Волосянко так характеризує мету опитування: “Мета цього дослідження насамперед виявити очікування громадян і їхню готовність вирішувати свої проблеми. Об”єднавшись в органи самоорганізації населення, виявити також проблеми громадян шляхом створення органів самоорганізації населення, а також дуже важливе завдання – виявити потенційних лідерів громад”. Простіше кажучи, іванофранківцям вкотре пропонують створювати будинкові комітети і навіть об’єднувати ці будинкові комітети в територіальні. На думку Лідії Волосянко, такі територіальні комітети мали б працювати наступним чином: “Завдання таких територіальних комітетів мали б полягати у від”єднанні від нині діючих житлово-експлуатаційних дільниць і самостійному обслуговуванні будинків”. Дотепер в Івано-Франківську успішно діє лише кілька будинкових комітетів. В мерії з прикрістю констатують, що івано-франківці не виявляють особливого бажання самоорганізовуватись на будинковому рівні. Основна причина – численні бюрократичні перешкоди, які аж ніяк не сприяють тому, щоб мешканці міста виявили бажання самостійно вирішувати свої проблеми. Чи вдасться ініціаторам нового проекту в межах визначеного терміну та коштів підштовхнути іванофранківців до створення будинкових комітетів та територіальних об’єднань на цій основі – це питання, очевидно, залишається відкритим. Дотепер цього завдання не вдавалося виконати нікому.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG