Доступність посилання

ТОП новини

На попередніх виборах у США перемагає сенатор Джон Керрі.


Мирослава Гонгадзе На попередніх виборах у США перемагає сенатор Джон Керрі.

Вашингтон, 4 лютого 2004 - Учора у семи штатах США пройшли попередні вибори, які визначають кандидата цьогорічних президентських перегонів від демократичної партії. У п’ятьох із семи штатів переміг сенатор Джон Керрі.

Здобувши перемогу у минулих праймеріс у попередніх двох штатах Джон Керрі і далі посідає перше місце у рейтингу демократичних кандидатів. Його багаторічний досвід у політиці, військові заслуги у В”єтнамі та зважена політична програма дає йому великі шанси стати тим єдиним кандидатом від демократичної партії,який і кине виклик Джорджу Бушу. Опитування громадської думки показують, що, якщо б президентські вибори відбулись сьогодні, то Джон Керрі випередив би Джорджа Буша на 7 %.

Окрилений перемогою, сенатор Керрі почав звертатись до своїх прихильників віршами, в українському перекладі, на жаль, рима не виходить: “Буш- син, як і батько – один строк і допобачення”.

Двоє інших кандидатів-демократів Джон Едвардс та Веслі Кларк здобули першість у ще двох штатах: Південній Кароліні та Оклахомі відповідно. Для обох кандадатів їхня перемога стала надзвичайно важливою, оскільки дає їм шанси на майбутні успіхи в кампанії, а можливо за певних оставин і на здобуття номінації віце-президента. Лідер перегонів Джон Керрі вже заявив, що хоче мати сильних суперників. А наймолодший кандидат Джон Едвардс погоджується з Керрі з багатьох позицій: “Америка мала два різні іміджі у світі за останні сорок років. Раніше вигляладо, що ми яскраве світло, цей кусок свободи, демократії, і прав людини, що усі тягнулись до нас. Але це скінчилось. Тепер ми маємо імідж, який створив Джордж Буш – Америка діє самостійно, односторонньо, не поважаючи інший світ. Це не повинно бути так”.

Для ще одного кандидата від демократів Джозефа Лібермана, який у 2000 році балотувався на посаду віце-президента разом із Альбертом Ґором, учорашні попередні вибори стали останніми. У понеділок ввечері, побачивши, що не здобуває перемоги у жодному штаті, він вирішив відмовитись від подальшої участі у кампанії.

“Чи я розчарований? Справді, так. Але я гордий за ті цінності, які ми відстоювали під час цієї кампанії”, – сказав Джозеф Ліберман.

І нарешті останній найбільш помітний кандидат – Говард Дін, який, можливо, запам’ятався українцям тим, що порівняв в одному з телевізійних інтерв’ю Президента Кучму з Саддамом Хусейном. Незважаючи на свій високий рейтинг у довиборчий період, зараз він залишається аутсайдером президентської гонки. Але це, судячи з заяв, його не розчаровує. Говард Дін має намір продовжувати свою боротьбу.

Сьогодні кампанія перемістилась у штати Мічіган та Вашингтон. Голосування там відбудеться у неділю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG