Доступність посилання

ТОП новини

П’ять років тюрми за нелегальне переправлення українських та молдавських заробітчан до країн Шенгенської угоди.


Надія Кандиба П’ять років тюрми за нелегальне переправлення українських та молдавських заробітчан до країн Шенгенської угоди.

Німеччина, 9 лютого 2004 - У земельному суді міста Кельна у понеділок завершився процес у справі лідера українсько-німецької банди, яка займалася нелегальним переправленням заробітчан з СНД до країн Шенгенської угоди. Під час оголошення вироку пролунала критика також на адресу німецьких міністерств.

Головним підсудним на процесі виступав 39-річний Анатолій Б. з подвійним українсько-німецьким громадянством. Суд визнав його винним у порушенні німецького закону про іноземців та підробці документів і засудив до п’яти років ув’язнення. За допомогою створеної ним самим злочинної мережі Анатолій Б. діставав сфальсифіковані запрошення для заробітчан з України. Схема переправлення нелегалів виглядала досить просто: німецькі безпритульні або безробітні погоджувалися за невелику грошову винагороду підписати запрошення, які потім пред’являлися в посольстві Німеччини в Києві для отримання віз. Крім того, Анатолій Б. підробляв печатки та бланки підставних фірм, на яких начебто працювали особи, які підписували запрошення. Він не розгубився навіть після того, як Німеччина запровадила перевірку платоспроможності тих, хто запрошує гостей з колишніх радянських республік. Щоб обійти такий бар’єр, підсудний скористався спеціальними страховими полісами, які дозволено було використовувати замість письмового зобов’язання щодо утримання гостей. Таким чином у період між початком 2001-го та травнем 2002-го років Анатолію Б. вдалося нелегально переправити через Німеччину до інших країн Європейського союзу понад 550 українських заробітчан. Під час оголошення вироку головуючий суддя Ульріх Геппнер висловив здивування, що німецьке посольство в Києві не стало перевіряти цих людей. Він висловив підозру, що тут могла мати місце також корупція. Міністерство закордонних справ Німеччини відкинуло такі закиди. Як заявив представник цього відомства, видача віз відбувається виключно згідно з чинними нормами. Якщо в поодиноких випадках і мало місце зловживання, то міністерство закордонних справ саме зацікавлене в розкритті таких інцидентів, процитувало інформаційне агентство ДПА представника німецького міністерства закордонних справ. Головуючий суддя закинув зовнішньополітичному відомству також спробу перешкодити процесу і пригрозив у зв’язку з цим юридичними наслідками. Представник зовнішньополітичного відомства, відповідаючи на такі докори, наголосив, що міністерство співпрацює зі слідчими органами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG