Доступність посилання

ТОП новини

З в’язниці в Гуантанамо звільняють шістьох військовополонених.


Мирослава Гонгадзе З в’язниці в Гуантанамо звільняють шістьох військовополонених.

Вашингтон, 19 лютого 2004 року.

Сполучені Штати погодилась звільнити військової бази в Гуантанамо шістьох військовополонених. П’ятеро з них є підданими Великобританії і один данець. Затримані за підозрою у терористичній діяльноcті в Афганістані та Пакистані, вони провели в тюрмі на базі в Гуантанамо без суду та слідства два роки.

Лондон та Вашингтон погодились на репатріацію 5 британських підданих, і поліція Скотланд-Ярду вже розпочала розслідування у їхній справі. Керівник антитерористичного відділення британської поліції Пітер Кларк повідомив, що вони мають намір з’ясувати обставини затримання п’ятьох британських мусульман, які воювали на боці руху “Талібан” і угруповання “Аль-Каїда”. Міністр закордонних справ Великобританії Джек Стро напередодні, оголошуючи про досягнення угоди з американцями про звільнення військовополонених, повідомив, що британська поліція має самостійно вирішити подальшу їхню долю. Джек Стро: “Ці чоловіки полетять додому до Великобританії протягом наступних кількох тижнів”.

Разом з британцями з в’язниці на базі в Гуантанамо звільняють також мусульманина, підданого Данії. Ця держава Європейського Союзу довгий час добивалась видачі полоненого, якого американці заарештували в Афганістані у 2001 році.

Речник державного департаменту США Ричард Баучер, оголошуючи про звільнення військовополонених, заявив: “Ці дві країни є нашими найближчими союзниками у війні проти тероризму. Ми абсолютно впевнені, що вони візьмуть відповідальність за те, щоб ці люди не стали загрозою для Сполучених Штатів або ж для громадян їхніх же країн”.

Зараз на базі в Гуантанамо за підозрою у тероризмі утримуються 660 полонених. Міжнародні правозахисні організації, зокрема Міжнародна амністія закликає держави, громадяни яких перебувають у в’язниці на базі в Гуантанамо як військовополонені, вимагати їхнього звільнення.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG