Доступність посилання

ТОП новини

Генерал міліції Микола Паламарчук виборов останній вільний депутатський мандат у Верховній Раді Криму.


Володимир Притула Генерал міліції Микола Паламарчук виборов останній вільний депутатський мандат у Верховній Раді Криму.

Симферополь, 23 лютого 2004 року.

Начальник кримської міліції генерал Микола Паламарчук виборов останній вільний депутатський мандат у Верховній Раді Криму. У неділю за нього проголосували удвічі більше виборців, аніж за всіх його суперників разом узятих. Але кілька кандидатів у депутати уже заявили, що вибори були несправедливими і вони оскаржать їхні результати.

Як повідомив радіо “Свобода” голова виборчої комісії АРК Михайло Малишев, в окрузі №25 з виборів депутата Верховної Ради Криму переміг Микола Паламарчук, генерал-лейтенант міліції, начальник Головного управління МВС України в автономній республіці. За нього проголосували 2 тисячі 288 виборців – майже 53% голосів. Трохи більше тисячі учасників голосування віддали свої симпатії лідеру симферопольських комуністів Валерію Кучеренку. Решта кандидатів не змогли скласти конкуренції генералу і комуністу – вони набрали від 198 до 19 голосів. За офіційними даними, Микола Паламарчук витратив на вибори 64 тисячі гривень, виборчий фонд його головного суперника, Валерія Кучеренка склав 7 тисяч 270 гривень.

Михайло Малишев каже, що виборча кампанія і саме голосування пройшло цілком спокійно і без ексцесів. Михайло Малишев: “Що стосується скарг, я можу сказати, що на цей момент у виборчій комісії Автономної Республіки Крим немає жодної скарги. Надходили скарги, акти, заяви до дільничих виборчкомів, наскільки нам відомо, усі вони до підрахунку голосів були розглянуті, за ними були ухвалені рішення. Ще раз кажу, що на цей момент жодних скарг немає”.

Тим часом деякі кандидати, які програли, кажуть, що оскаржать результати виборів. Зокрема, лідер кримських зелених, колишній депутат Верховної Ради автономії Юрій Комов повідомив, що він та його довірені особи зафіксували масові порушення виборчого законодавства за 10 пунктами. Юрій Комов: “З усіх кампаній, у яких я брав участь за останні 14 років, ця була найбруднішою. Найгрубіше порушення, яке може потягнути за собою скасування виборів, пов’язане з організацією і проведенням позачергової сесії Центральної райради Симферополя, яка в день виборів змінила частину членів дільничих виборчих комісій. Вона була проведена з порушенням законодавства, і зараз, наскільки я знаю, буде оскаржена комуністами, і кандидати Дмитрієв і Комов теж вернулися в окружну комісію”.

Справді, виглядає, що перемога генерала Паламарчука не буде безсумнівною. Як виявилося, у день виборів понад 40 членів дільничих виборчкомів не з’явилися на дільницях. Переважно це були комуністи і “зелені”. Але за ініціативою окружкому була оперативно скликана сесія райради і всі “саботажники” виведені зі складу комісій, жодна з яких не мала кворуму. На думку Юрія Комова, ця процедура була проведена із серйозними порушеннями законодавства.

Якщо вибори будуть визнані недійсними, а це, на думку місцевих спостерігачів, за умов зацікавленості генерала Паламарчука просто нереально, то Центрвиборчком Криму буде змушений вчетверте оголосити у цьому окрузі нові вибори. Раніше тут перемагали, але через юридичні аспекти так і не стали кримськими депутатами впливові в регіоні політики Леонід Грач і Лев Міримський. Чи поповнить їхні лави не менш впливовий Микола Паламарчук, покаже час.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG