Доступність посилання

ТОП новини

США почали звинувачувати в’язнів Ґуантанамо.


Сергій Драчук США почали звинувачувати в’язнів Ґуантанамо.

Прага, 25 лютого 2004 – Уряд Судану попрохав сьогодні своє посольство в Вашинґтоні дізнатися подробиці планованого у США трибуналу над одним із суданських громадян, якого утримують на американській військовій базі на Кубі. Цей суданець і ще один єменець стали першими в’язнями Ґуантанамо, котрим учора ввечері офіційно висунені кримінальні звинувачення.

Ібрагім Ахмед Махмуд аль-Косі з Судану та Алі Хамза Ахмед Сулайман аль-Баглул із Ємену мають лише по одному пунктові звинувачення: змова з метою скоєння воєнних злочинів. Але ця двійця належить до шести в’язнів Ґуантанамо, яких президент США Джордж Буш іще минулого червня назвав гідними суду в військовому трибуналі, що офіційно називається «військова комісія». Суд над ними буде першим таким процесом у США від Другої світової війни.

В офіційному документі, який оприлюднило міністерство оборони США, першого зі звинувачених названо бухгалтером терористичної мережі «Аль-Каїда», який підписував чеки від імені її керівника Осами бен Ладена, а також був його охоронцем і особистим водієм; другий, як стверджує Пентаґон, був одним із чільних пропагандистів «Аль-Каїди» й теж охоронцем бен Ладена. Звинувачень у безпосередніх нападах на американців їм немає, і, як заявило обвинувачення, кари смерті для них не домагатимуться, їм загрожуватиме довічне ув’язнення. Дата процесів, що мають відбутися на базі Ґуантанамо, ще не встановлена.

Правозахисники попереджають, що реґламент військового трибуналу підриває права захисту, виключає незалежний перегляд справи, не відповідає міжнародним процесуальним стандартам і не ґарантуватиме справедливого суду. Пентаґон у відповідь обіцяє, що процеси будуть справедливі, з дотриманням повної процедури, а звинувачені матимуть усі основи юридичного захисту, включно з презумпцією невинності, аж доки їхня вина не буде належно доведена, з безкоштовним адвокатом і правом викликати свідків і подавати докази.

Для того ж, щоб довести вину звинувачених, Пентаґон зібрав чимало досить детальної інформації про їхню діяльність. Знають навіть те, що бен Ладенів пропагандист одного разу не виконав наказ свого шефа: через гористий афганський рельєф він не зміг наладнати сателітний телеприймач, щоб Осама бен Ладен побачив теракти 11 вересня 2002 року в прямому етері.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG