Доступність посилання

ТОП новини

Політична "попільна" середа у Німеччині.


Надія Кандиба Політична "попільна" середа у Німеччині.

Німеччина, 25 лютого 2004 - Мабуть найцікавіші політичні заяви в Німеччині лунають так званої “політичної попільної середи”. Відразу після того, як блазні відсвяткували традиційний прирейнський карнавал, або баварський “фашінг” і сховали свої маски та костюми, слово беруть політики, аби сказати все що вони думають про своїх суперників з інших партій.

Авторські права “політичної попільної середи” напередодні великого посту належать баварцям. Ще на початку двадцятого сторіччя цього дня селяни з’їжджалися на ярмарок до баварського містечка Вільсгофен, де ввечері за квартою пива висловлювали своє невдоволення можновладцями. Цю традицію було примусово перервано лише за часів націонал-соціалістів. Після Другої світової війни попільна середа перетворилася на справжній політичний спектакль. Нині у Вільсгофен збираються прихильники соціал-демократів, а представники консервативних християнських партій проводять свої зібрання в іншому баварському місті Пассау. Як правило, в цей день промовці забувають про правила політичної культури і висловлюють безжальну критику на адресу своїх політичних суперників. До речі, аби швидше реагувати на такі заяви, супротивні сторони навіть засилають одне до одного “шпигунів”. Не стала винятком і нинішня “політична попільна середа”, головною темою під час якої стали майбутні вибори до Європейського парламенту. Лідер Християнсько-соціального союзу Едмунд Штойбер знову категорично виступив проти відкриття для Туреччини перспективи членства в ЄС, заявивши, що Європейський союз фінансово не зможе перетравити приєднання до нього такої країни. Ну, а про Герхарда Шрьодера баварський прем’єр-міністр сказав так: “Я залишаюся при своїй думці: цей канцлер є найгіршим за останні п’ятдесят років.” Штойбер закликав Шрьодера подати у відставку і назвав членів його кабінету “жалюгідними розважальниками”.

Не залишилися в боргу й соціал-демократи. Франц Мюнтеферінг, який незабаром замінить Шрьодера на посаді голови СДПН, відкинув вимогу опозиції стосовно подальшого зниження податків і назвав популістськими пропозиції голови фракції ХДС/ХСС у бундестазі Фрідріха Мерца стосовно податкової реформи: “Мерц сказав, що хотів би мати таку просту податкову декларацію, яка б вмістилася на віку пивної кварти. Дами та панове, таке може пропонувати тільки людина, яка справді вже занадто довго сиділа за пивом і напилася до нестями.” Крім того, Мюнтеферінг закинув християнським партіями зраду національних інтересів, оскільки ті вимагають від ЄС наказати Німеччину за занадто великий дефіцит державного бюджету.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG