Доступність посилання

ТОП новини

Берлінський політолог: історія Кравченка є не дуже порядною для обох сторін.


Надія Кандиба Берлінський політолог: історія Кравченка є не дуже порядною для обох сторін.

Німеччина, 27 лютого 2004 - Як кажуть, історія повторюється двічі: перший раз як трагедія, другий - як комедія. Після скандалу, що розгорівся навколо заяв генерала СБУ Валерія Кравченка, західні коментатори та політологи почали говорити про те, що Україна знову повернулася до часів “холодної війни”, коли агенти спецслужб переходять з одного боку на інший. Але берлінський політолог, експерт з країн СНД Ольга Александрова доволі скептично сприйняла цей скандал.

На жаль, у практиці відносин між державами трапляється досить часто, що агенти з інших країн уважно стежать за окремими депутатами або журналістами, зауважила Ольга Александрова в інтерв‘ю для радіо “Свобода”. Вона переконана, що в Німеччині про це добре знають і співробітники міністерства закордонних справ, і працівники відповідних служб.

“Але тут все є якимось дуже некрасивим, оскільки йшлося не про якісь особливі політичні питання або питання безпеки, а про таку справу, як торгівля людьми заради пересаджування органів. Це дуже некрасива історія”, - наголосила Ольга Александрова. Нагадаємо, що генерал Кравченко повідомив, що з Києва надходили накази до посольств в Берліні слідкувати не тільки за представниками української опозиції, але також за депутатом Європарламенту від Німеччини та журналісткою німецького телеканалу ZDF, які розповіли про зникнення немовлят в одній із харківських лікарень і підключили до розслідування цієї справи Європейську комісію з прав людини. Водночас берлінський політолог висловила сумнів у щирості дій генерала Служби безпеки України:

“З огляду на свій життєвий досвід, я можу припустити, що це дійсно правда. Але якщо звернутися до особи цього генерала, так, як вона виникає з його інтерв”ю та його біографії, то напрошується висновок, що він всю цю історію розпочав не тому, що раптом так перейнявся ідеями демократії. Адже ще до недавнього часу він і сам стежив. Просто йому не хотілося їхати з Німеччини”.

Водночас берлінський політолог не виключила, що це може бути і якась заздалегідь спланована акція української сторони.

“Це може бути акція кого завгодно. Ми не знаємо. На жаль, ці служби досі не тільки в Україні, але й у Росії є абсолютно закритими. Якщо щось і розголошується, то це трапляється внаслідок якогось сильного проколу. І якщо з’являються якісь подібні історії або скандали навколо цих служб, відразу виникає кілька гіпотез”, - сказала Ольга Александрова. Отже, підсумувала експерт з Берліна, ця історія є не дуже порядною для обох сторін.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG