Доступність посилання

ТОП новини

У Східному Криму продовжується паводок.


Володимир Притула У Східному Криму продовжується паводок.

Симферополь, 27 лютого 2004 - У Східному Криму продовжується паводок. Хоча рівень води почав знижуватися, але частина Керчі і кілька сіл Ленінського району залишаються у зоні підтоплення. Водночас кримський уряд знову звинуватив місцеві власті Східного Криму у бездіяльності і неготовності до надзвичайної ситуації.

У п’ятницю на селекторній нараді в кримському уряді віце-прем’єр Геннадій Бабенко заявив, що керченські власті не зробили висновків з руйнівної повені 2000-го року, коли більша частина міста та його об’єктів життєзабезпечення були затоплені і вийшла з ладу система водоочищення і водопостачання. Попри попередження метеорологів і вимоги представників Міністерства з надзвичайних ситуацій, міська влада не підготувалася до стихії, а коли розпочалася повінь, практично самоусунулася від ліквідації її наслідків. За словами віце-прем’єра, головний удар на себе взяли служби МНС і населення регіону.

Рясні опади останніх тижнів і різке підвищення температури повітря на півострові призвели до того, що у деяких районах Східного Криму вода піднялася до рівня одного метра. В четвер тут були підтоплені кілька сіл Ленінського району і керченські мікрорайони Аршинцеве, склотарного заводу, насосної станції, стадіону, центрального ринку, була знеструмлена 1-ша міська лікарня Керчі, куди зараз електроенергію подає мобільна електростанція. Щоб уникнути аварії, підрозділи МНС відкачують воду на каналізаційній насосній станції. На дорогах в підтоплених районах працюють два бронетранспортери Міноборони і два автомобілі “Урал” Міністерства з надзвичайних ситуацій, спецтехніка керченських підприємств і дорожніх служб. З районів повені евакуйовані близько ста місцевих мешканців, яких тимчасово поселили в готелі “Моряк” і в кількох відомчих пансіонатах. З окремих місць людей вивозили на БТР.

У Ленінському районі були затоплені села Приозерне, Калинівка, Останіне, Уварове. У середу ввечері Лугівське і Ленінське водосховища переповнилися настільки, що вода частково розмила греблю і, перелившись через дорогу, залила найближчі села. Розмитими виявилися ще кілька доріг.

В уряді Криму також повідомляють, що загроза повені існує і в інших районах півострова – особливо в Сакському і Симферопольському. Рада міністрів АРК ухвалила рішення про виділення 51 тисячі гривень для попередження можливого затоплення в Саках. Кримські підприємства водопостачання вживають заходів для розчищення русел і зміцнення берегів рік, якими, як очікується, піде велика вода. Кримський главк Міністерства з надзвичайних ситуацій України закликав населення до обережності, особливо наголошуючи на недопустимості ігор дітей та підлітків біля небезпечних в цей час року водоймищ. Очікується, що найбільша небезпека паводків виникне за кілька днів, коли розпочне танути сніг у горах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG