Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці Тернополя висловлюють протест незаконним діям місцевої податкової адміністрації перекриттям залізничних колій і пікетуванням приміщення податкової адміністрації.


Галина Терещук Мешканці Тернополя висловлюють протест незаконним діям місцевої податкової адміністрації перекриттям залізничних колій і пікетуванням приміщення податкової адміністрації.

Тернопіль, 8 березня 2004 року.

Галина Терещук

Нагадаю, що спершу, аніж вдатися до такого радикального заходу, як перекриття колії, кілька тисяч осіб взяли участь у пікеті біля приміщення Тернопільської податкової адміністрації.

Вони протестували проти діяльності податкових органів, які, на їхню думку, замість турбуватися про наповнення бюджету, ведуть розправу із прихильниками опозиційних сил.

За словами народного депутата України Ярослава Джоджика, сьогодні працівники прокуратури викликають на допити зовсім не причетних до організації акції людей.

Натомість, не зачіпають тих, хто довів людей до відчаю, по суті змусив вдатися до рішучого кроку – заблокувати рух на залізниці. Ярослав Джоджик в інтерв’ю радіо “Свобода” зазначає:

Ярослав Джоджик

Ті, хто, власне кажучи, винен, хто спровокував саме такі акції громадської непокори, а саме ті, хто фактично сфабрикував кримінальні справи проти цих підприємств, взагалі вони ніби в стороні, вони ніби ні в чому не винні і таке інше, і таке інше.

Галина Терещук

Якщо врахувати такий факт, що 70 % мешканців Тернопільщини підтримали і підтримують блок Віктора Ющенка, то нині під пильним оком тернопільських податківців опинились сотні підприємців – прихильників опозиції.

Парламентарій Ярослав Джоджик.

Ярослав Джоджик

Але мова йде про переслідування тих людей, тих підприємств, до яких причетні ті, хто зараз керує процесами, скажімо так, політреформи чи процесів висвітлювання того, як проходить політреформа.

Галина Терещук

Найбільш гучними у Тернополі на сьогодні є справи, порушені щодо Тернопільського хлібозаводу і міськради, через несплату останньою ПДВ згідно із земельними договорами, хоча за українським законодавством цей податок і не повинен сплачуватися.

Втім, Ярослав Джоджик причиною порушення карної справи називає те, що міськрада виступила проти політичної реформи і організувала у місті багатолюдне віче.

Парламентарій неодноразово звертався із заявою у прокуратуру Тернопільської області з вимогою порушити кримінальні справи щодо посадовців податкової адміністрації, попереджаючи про те, що бездіяльність органів прокуратури може викликати масові протести серед працівників кількох підприємств Тернополя.

Однак, як зауважує пан Джоджик Тернопільська прокуратура має чітку вказівку – не втручатися. Натомість, на сесії Тернопільської облради сформована комісія, яка вивчає питання щодо порушення карних справ, як проти найбільшого в місті хлібозаводу, так і міськради, а також інших підприємств.

Парламентарій Ярослав Джоджик вважає, що після того, як Сергій Медведчук покинув стіни львівської податкової адміністрації і перебрався у Київ на посаду першого заступника голови ДПА України, львівський сценарій тиску на опозиційну пресу та підприємців набрав загальноукраїнського масштабу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG