Доступність посилання

ТОП новини

Інтернет згодом матимуть навіть в угорських селах. І не тільки.


Василь Плоскіна Інтернет згодом матимуть навіть в угорських селах. І не тільки.

Угорщина, 9 березня 2004 року.

Інтернет – не телебачення і навіть не радіо. Він має багато функцій. Його називають електронним дивом і найдемократичнішим засобом добування інформації. Не дивно, що цей вид зв’язку хочуть мати дуже багато людей, причому навіть на найвіддаленіших угорських хуторах. Але інтернетні послуги є дорогим задоволенням. Покрити всі витрати можуть люди небідні, або ж держава. Недавно один з угорських міністрів пообіцяв, що до 2007 року кожне угорське село матиме інтернет. Його отримають навіть культурно-освітні центри угорських меншин за кордоном. Це станеться роком пізніше. За грошима справа не зупиниться. Бо йдеться про справу державної ваги. Ідея не нова, але всім зрозуміла. Громадяни мають право знати, що відбувається в їхній державі і що вона може для них зробити.

В Угорщині інтернетними справами займається міністерство зв’язку. Це доволі поважна установа. Її знають не одне століття. Колись дуже давно в одному закарпатському селі ( Закарпаття входило тоді до складу королівської Угорщини) вдячні селяни навіть спорудили пам’ятник своєму землякові-листоноші на прізвище Фекете. Такої честі нині удостоїться далеко не кожний працівник пошти. І все ж.

Міністр зв’язку Угорщини Кальман Ковач може цілком заслужити на добре слово своїх земляків. Якщо, звісно, дотримає обіцянки інтернетизувати угорське село до 2007 року. Тут, одначе, треба чітко розуміти, що інтернет – це не лампочка Ілліча ( в дужках Томаса Едісона). Його не почепиш так просто на електричний дріт. Тут треба багато чого, але передусім грошей. Скільки? Мільярдів так з 20 у форинтах. На долари це виходить 100 мільйонів, не менше. При цьому інтернет матиме не кожна угорська хата, а лише культурно-громадські центри і школи. Поголовна, як то кажуть, електронізація угорського населення ще чекає на своїх героїв.

За словами угорського міністра, Інтернет - це не лише розваги. Міністр закликає своїх співгромадян мислити по-державницькому і не дорікати, якщо вони зможуть отримати доступ до всесвітньої електронної мережі поки що в приміщенні сільської чи міської бібліотеки. На селі планують під”єднати до інтернету також кожну станційну будову а також державні промислові та аграрні штаби. Звичайно, його матимуть усі сільські поштові відділення та освітні установи. Інтернетом можуть користуватися згодом і віруючі релігійних громад, якщо у них виникне в цьому потреба і буде обумовлено години користування. Цікаво, що заявки від таких організацій надійшли майже з сотні населених пунктів. Всього ж міністерство планує підключити до мережі 2350 сіл і малих містечок.

Як відомо, за межами Угорщини проживає кілька мільйонів етнічних угорців. Наприклад, до 2008 року угорські зв’язківці обіцяють створити інтернетні кімнати в кожному великому центрі угорської культури й освіти у Румунії, Словаччині, Сербії та Україні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG