Доступність посилання

ТОП новини

Грузія розпочала економічну блокаду Аджарії.


Михайло Мигалисько Грузія розпочала економічну блокаду Аджарії.

Прага, 16 березня 2004 - Не вщухає напруження між центральною владою у Грузії та автономною республікою Аджарією. Учора увечері офіційний Тбілісі оголосив тимчасові економічні санкції проти аджарською краю, озброєні формування якого не дозволили президентові Грузії та іншим урядовим особам відвідати автономію в рамках парламентської передвиборчої кампанії. Згідно з повідомленнями грузинських ЗМІ від початку блокади щонайменше сім іноземних вантажних кораблів не змогли увійти до порту Батумі.

Президент Грузії Міхеіл Саакашвілі заявив, що запроваджені заходи стосуватимуться передусім обмеження повітряного, наземного та морського транспорту товарів між цією південною провінцією та рештою Грузії. Саакашвілі сказав журналістам, що таке рішення він ухвалив після того, як Аслан Абашидзе ,проросійський лідер Аджарії, відмовився зустрітися з ним та пом’якшити напруження в теперішній передвиборчій кампанії.

«Я був готовий зустрітися з Асланом Абашидзе й розпочати діалог. На жаль, цей діалог не відбувся. З цієї причини я вирішив піти на такий безпрецедентний крок і накласти обмеження на імпорт усіх товарів через порт Батумі, прикордонний пункт Сарпі на турецькому кордоні та через аеропорт у Батумі», - заявив Саакашвілі й додав, що це вперше Грузія застосовує такі заходи.

А прем’єр-міністр Грузії Зураб Жванія у понеділок зустрівся з військовослужбовцями морських сил, базованих у Поті, які отримали наказ сформувати блокаду столиці Аджарії.

«Патрулювання порту Батумі здійснюватимуть наші морські підрозділи», - заявив Жванія і додав, що йдеться про дуже важливу місію, а за блокадними операціями він буде спостерігати з Поті.

Тим часом спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе у вівторок висловила готовність прибути до Батумі. Однак аджарський міністр внутрішніх справ Джемал Ґоґітідзе, привітавши побажання посланників з Тбілісі, сказав у інтерв’ю радіо “Свобода”, що є мало надії, щоб такі візити зняли напруження: «Після того, що сталося, фактор довіри під нулем. Я не вирішую цих справ, однак Аслан Абашидзе вітає кожну форму діалогу».

Проросійський аджарський лідер Аслан Абашидзе повернувся у понеділок з Москви, де він провів переговори з кремлівськими представниками. Офіційна Москва, яка має військові бази в Батумі, традиційно підтримує Абашидзе. Минулого тижня міністерство закордонних справ Російської федерації оприлюднило заяву, в якій звинувачує Тбілісі у змові здійснити переворот за словами офіційної Москви «легітимного керівництва» Аджарії. А у вівторок до Батумі прибув мер Москви Юрій Лужков, щоб, як він каже, висловити підтримку своєму братові Абашидзе.

Ескалація напруження між центральною владою й проросійським керівництвом у Батумі розпочалася минулої суботи, коли аджарська міліція затримала міністра фінансів Грузії і потім видворила його з автономії. А у неділю аджарійські озброєні формування заблокували автоколону президента Міхеіла Саакашвілі й не допустили його до Аджарії. Крім блокади бунтівної автономії, Саакашвілі пообіцяв також заморозити закордонні банкові рахунки аджарських представників та розпочати кримінальні розслідування проти тих, які санкціонували напади на журналістів та опозиціонерів. У Грузії тепер проходить передвиборча кампанія до парламентських виборів, які повинні відбутися 28 березня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG