Доступність посилання

ТОП новини

Німецький експерт стримано оцінив діяльність уряду Януковича.


Надія Кандиба Німецький експерт стримано оцінив діяльність уряду Януковича.

Німеччина, 16 березня 2004 - Верховна Рада України у вівторок схвалила програму діяльності Кабінету міністрів на 2004 рік "Послідовність. Ефективність. Відповідальність" і визнала задовільною виконання програми уряду за 2003 рік "Відкритість. Дієвість. Результативність". Проте німецькі аналітики досить стримано оцінюють діяльність уряду Віктора Януковича. Як зауважив в інтерв’ю радіо «Свобода» координатор групи німецьких економічних консультантів у Києві, співробітник Німецького інституту економічних досліджень Ларс Гандрікс, на окремих ділянках нинішній Кабінет міністрів навіть зробив кроки в зворотньому напрямку.

Останнім часом, оцінюючи українські уряди, експерти порівнюють їхню діяльність з досягненнями Кабінету міністрів Віктора Ющенка. Німецькі аналітики зазначають, що саме йому вдалося розпочати справжні реформи, наслідки яких відчуваються й нині.

“Уряд Кінаха відзначився тим, що намагався нічого не робити. Він не зробив нічого шкідливого, але також і нічого позитивного. Підсумки ж діяльності уряду Януковича є неоднозначними. На одних ділянках йому справді вдалося досягти помітних зрушень, на інших він почав рухатися в зворотньому напрямку, повернувшись до механізму державної інтервенції на ринку, виділення дотацій та контролю цін”, - сказав співробітник Німецького інституту економічних досліджень Ларс Гандрікс. Серед найбільш проблематичних сфер діяльності уряду Віктора Януковича експерт назвав сільське господарство:

“У сфері аграрної політики нинішній уряд рухається назад, повертаючись у 90-ті роки, коли на порядку денному було державне регулювання, контролювання експорту тощо”. Як зазначив експерт, це дуже негативно впливає на розвиток українського аграрного сектору. Водночас у тих галузях, де відсутнє втручання уряду, можна спостерігати високі темпи економічного зростання. Йдеться передусім про виробництво споживчих товарів, будівництво та торгівлю. Аналітик переконаний, що завдяки послідовному проведенню ринкових реформ Україна могла б досягти значно кращих показників. Однак від нинішнього Кабінету міністрів, як зауважив Ларс Гандрікс, надходить дуже мало реформаторських імпульсів.

“Ми дотримуємося думки, що в Україні ще не можна говорити про стабільність економічного зростання, оскільки здійснюється занадто мало заходів, які б підтримували цей процес”, - сказав Ларс Гандрікс. Він застеріг, що не можна утримувати на високому рівні приріст валового внутрішнього продукту тільки за рахунок експорту виробів металургії та хімічної промисловості. “Якщо в світі зменшиться попит на ці товари, то Україна постане перед серйозними проблемами”, - прогнозує німецький експерт. Небезпечним для України залишається також її надто сильна залежність від імпорту енергоносіїв з Росії.

“В Україні, яка має одну з найбільш енергоємних у світі економік, не вживають достатньо заходів для того, щоб ефективніше використовувати енергію”, - сказав експерт. Тому українське народне господарство сильно залежить від цін на нафту та газ. До позитивних досягнень уряду Віктора Януковича Ларс Гандрікс відніс проведення податкової реформи. Зменшення рівня прибуткового податку він назвав “мужнім кроком”. Загалом же результати роботи нинішнього українського уряду, якому в окремих сферах бракує координованих дій, є скромнішими, ніж очікувалося, підсумував німецький експерт.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG