Доступність посилання

ТОП новини

Західні оглядачі вітають закриття справ Козаченка.


Марія Щур Західні оглядачі вітають закриття справ Козаченка.

Прага, 25 березня 2004 – Західні оглядачі вітають припинення Генеральною прокуратурою України справи проти колишнього віце-прем''єра з аграрних питань, а нині лідера аграрних громадських організації Леоніда Козаченка. На думку речника фундації “Україна-США” Морґана Вільямса, це рішення матиме позитивний вплив не лише на українсько-американські стосунки, але й на розвиток українського аграрного ринку.

Як повідомляло радіо “Свобода”, у вівторок Генеральна прокуратура України оголосила про припинення справи проти колишнього віце-прем’єр -міністра України з аграрних питань Леоніда Козаченка за відсутністю складу злочину. Нагадаємо, що у справі, яка розпочалася рік тому, Леоніда Козаченка звинувачували серед іншого, у тому, що він завдав збитків державі в розмірі 1,5 мільярда гривень, а також в одержанні хабара від закордонних компаній у розмірі понад 300 мільйонів доларів. Про безпідставність цих звинувачень Леонід Козаченко твердив від самого початку.

На захист Козаченка та його реформ в аграрному комплексі минулої весни стали численні українські та західні політичні діячі й офіційні особи. Зокрема своє занепокоєння висловлював колишній український прем’єр Анатолій Кінах та канадський посол в Україні Ендрю Робертсон. Останній твердив, що арешт Козаченка викличе зупинку реформ в аграрному секторі.

В інтерв’ю радіо “Свобода” речник фундації “Україна-США” Морґан Вільямс привітав заяву української прокуратури, сказавши, що нарешті українське правосуддя ухвалило правильне рішення: «Саме звістка була шокуючою, але коли я прочитав пункти звинувачення, мені стало очевидно, що вони безпідставні і в жодному чесному судовому процесі їх неможливо буде довести».

На думку американського оглядача, це рішення матиме позитивний вплив на українське сільське господарство. «Гадаю, воно змінить погляд великих західних аграрних компаній на Україну. Більшість із керівників цих компаній особисто знають пана Козаченка, і вони були шоковані звинуваченнями, не менше, ніж я. Тоді це був дуже поганий сигнал щодо напрямку реформ в українському сільському господарстві».

Деякі провідні західні аграрні фірми сприймали наступ на Леоніда Козаченка, як наступ на західних інвесторів, адже у дачі хабара звинувачували представників найбільших західних агрофірм - «Новартіс» та «Зенека». Але, як говорить Морґан Вільямс, «прокуратурі так і не вдалося знайти гідних довіри свідків звинувачення і протягом останніх кількох місяців уже ставало очевидно, що справу доведеться закрити саме тому, що звинувачення були безпідставні».

На думку самого Леоніда Козаченка, якщо щось і завдало шкоди інтересам держави та селян, то це не його діяльність, а ті тотальні перевірки, які розпочалися у зв’язку з його справою. За його словами, через ці перевірки до сільського господарства не надійшло інвестицій у розмірі близько 3,5 мільярдів гривень.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG