Доступність посилання

ТОП новини

Огляд західної преси: Боротьба з міжнародним тероризмом. Проблеми мусульманського світу.


Василь Дарчук Огляд західної преси: Боротьба з міжнародним тероризмом. Проблеми мусульманського світу.

Прага, 29 березня 2004 – У центрі уваги західної преси залишається тема боротьби з міжнародним тероризмом. Західні оглядачі коментують також проблеми мусульманського світу у контексті близькосхідної кризи й зокрема нової хвилі напруження між Ізраїлем і палестинцями.

Газета «Вашингтон пост» у недільній редакційній статті порушує проблему боротьби з міжнародним тероризмом у Європі, де небезпеку по -справжньому оцінено лише після недавніх терористичних актів на мадридських вокзалах. Після вибухів у Мадриді Європейський союз підтвердив свої попередні рішення повести нещадну боротьбу з тероризмом і зокрема посилити координацію у справі арештів і слідства у межах ЄС, наладнати обмін інформацією і слідчими групами, а також опрацювати спільне визначення тероризму. Проте на шляху до цієї мети залишається чимало перешкод, стверджує «Вашингтон пост». Країни ЄС мають різні юридичні системи і, попри наявність Інтерполу, не мають спільного наднаціонального слідчого органу. Поліцейські сили не мають права перетинати кордонів сусідньої країни ЄС, тому терористи часто мають можливість швидко щезнути в сусідніх країнах. На думку газети, тісніша співпраця у цій ділянці може допомогти кранам ЄС повести ефективнішу боротьбу з міжнародним тероризмом.

Тим часом британська газета «Індепендент» містить коментар Ясмін Алібаї-Браун, яка критикує Захід за його політику щодо мусульманського світу. Мусульмани вже звикли до подвійних значень слів і подвійних стандартів західних лідерів, пише вона. І це, на її думку, викликає песимізм, посилює авторитаризм і жорстокість у мусульманському світі і вбиває надію. Авторка звинувачує західні країни в тому, що вони у власних інтересах підтримують описане вище становище в мусульманському світі. Як приклад, вона наводить підтримку з боку Сполучених Штатів і Великобританії деспотичного режиму в Узбекистані, який ламає права своїх громадян.

Далі, посилаючись на високогуманне християнське вчення, авторка наводить заповідь Ісуса Христа: коли вас б’ють в одну щоку, підставте другу. А тим часом два провідні християнські лідери, веде далі авторка, британський прем’єр Тоні Блер і президент США Буш так захоплені почуттям гніву і помсти, що взяли собі право карати винних і невинних. На закінчення Ясмін Алібаї-Браун підкреслює, що нині мусульмани опинилися перед лицем постійних несправедливих узагальнень і тотальних звинувачень.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG