Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який прибув з офіційним візитом в Україну, висловив сподівання, що у Севастополі скінчаться бюрократичні перепони щодо спорудження та відкриття пам’ятника військовим, які загинули у кримських війнах.


Сергій Кисельов Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який прибув з офіційним візитом в Україну, висловив сподівання, що у Севастополі скінчаться бюрократичні перепони щодо спорудження та відкриття пам’ятника військовим, які загинули у кримських війнах.

Київ, 2 квітня 2004 - Україна хотіла б заручитися підтримкою Туреччини для вступу до НАТО та Світової Організації Торгівлі. Про це заявив у п’ятницю прем’єр-міністр Віктор Янукович під час урочистого підписання "Спільного плану дій між Кабінетом міністрів України та урядом Турецької Республіки з розширеного співробітництва". Від імені Анкари підпис поставив прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який прибув в Україну з офіційним візитом. У п’ятницю він також зустрівся з Президентом Леонідом Кучмою та з головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович під час зустрічі зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом підкреслив готовність України співробітничати з Туреччиною в галузі енергетики, зокрема в ядерній, у роботі гірничо-металургійного комплексу, в транспортній та військово-технічній сферах, а також у мирному використанні космосу. Він висловив надію, що Київ і Анкара зможуть здійснювати спільні проекти щодо відбудови Іраку. Пан Янукович назвав українсько-турецькі відносини "зразковими" і додав: "Ми задоволені досягнутим рівнем економічних стосунків з Туреччиною. Але під час нашої ранкової зустрічі ми підкреслювали, що в нас є величезний потенціал для подальшого розширення наших економічних стосунків та збільшення товарообігу. Ми також вважаємо, що Туреччина буде нашим помічником, нашим партнером щодо вступу в СОТ. Також ми бачимо Туреччину нашим партнером щодо євроатлантичних інтеграцій і співпраці з НАТО. Укладення угоди про створення зони вільної торгівлі, яку має Україна вже з п''ятнадцятьма державами, також ми бачимо дуже перспективним проектом".

Турецький прем’єр-міністр Ердоган підкреслив, що Туреччина всіляко готова підтримувати Україну в її просуванні на Захід:

"Стосунки між нашими країнами, які справді поширилися від енергетики до галузі культури, можуть бути значущими в Євразійському регіоні. Щодо ідеї спільних проектів з відбудови Іраку, то в цій царині ми справді можемо попрацювати разом".

Пан Ердоган, який, до речі, прибув до України у супроводі ста бізнесменів і сорока журналістів, відзначив, що турецько-українські відносини в усіх галузях стають дедалі ефективнішими. Хоча в транспортній галузі проблеми залишаються. Але які саме, турецький прем’єр уточнювати не став. Він також зауважив, що Туреччина має намір взяти найактивнішу участь , причому на найвищому рівні, в церемоніях, пов’язаних з такою історичною датою як 150-ліття кримських воєн.

"І ми дуже зацікавлені в тому, щоб якомога швидше закінчилися бюрократичні перепони щодо спорудження та відкриття у Севастополі пам’ятника військовим, які загинули в цих битвах", – додав глава турецького уряду Реджеп Таїп Ердоган.

Очевидно, в Симферополі, куди пан Ердоган вилітає в суботу, у нього під час зустрічей з керівниками Криму буде нагода розібратися, що гальмує відкриття на півострові пам’ятника загиблим у кримських воїнах солдатам. Турецький прем’єр-міністр також планує поспілкуватися з представниками кримськотатарської громади.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG