Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Держдуми Росії Костянтин Затулін в Криму.


Володимир Притула

Симферополь, 20 квітня 2004 - Як ми вже повідомляли, 19 квітня в Криму відзначали 221 річницю приєднання півострова до Російської Імперії. Для святкувань у Симферополь прибув депутат Державної Думи Росії, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін, який кілька років був персоною нон-грата в Україні і навіть якось приїздив сюди нелегально – військовим авіатранспортом Чорноморського флоту Росії.

Цього разу, перебуваючи в Криму, пан Затулін якщо і робив публічні політичні заяви, то дуже обережні. А ще відверто демонстрував песимізм та скептицизм стосовно розвитку українсько-російських відносин. Торкаючись теми сьогоднішньої ратифікації Верховною Радою і Державною Думою трьох українсько-російських договорів, у тому числі угоди про створення Єдиного економічного простору Костянтин Затулін заявив під час прес-конференції у Симферополі, що умова синхронності ратифікації свідчить про глибоку недовіру один до одного законодавців обох країн. На його думку, угода про ЄЕП не почне працювати одразу після її ратифікації, оскільки цей документ не має конкретного змісту. Російський депутат вважає, що він мало чим відрізняється від решти документів, “підписаних тоннами в рамках СНД”.

Він вважає, що договір між Україною і Росією про співпрацю у використанні Азовського моря та Керченської протоки носить проміжний характер. За його словами, у цьому документі немає остаточної редакції, там не сказано, як проходить кордон, лише відзначено, що кордон буде, але це предмет іншої угоди. А ось ратифікацію договору про сухопутний кордон між Україною і Росією пан Затулін вважає передчасною. На його думку, цей документ недоопрацьований і за своєю суттю є лише “описом ділянок кордону”. Він наголосив, що напередодні виборів Президента України деякі українські політичні сили, які він не назвав, скористаються ратифікацією договору про сухопутний кордон з Росією у своїх інтересах. Зокрема одразу після ратифікації почнуть вкопувати стовпи, проводити вже реальний кордон на місцевості, вважає Костянтин Затулін.

Не обминув від своєю увагою і перебіг підготовки до президентських виборів в Україні: “Очевидно, що піраміда влади, створена Президентом України, починає руйнуватися. Розпочалися перебіжки зі владного табору в табір опозиції або, щонайменше , відхід від зобов’язань, які політично взяли на себе перед Президентом України. Найяскравіший факт – це заява спікера парламенту Володимира Литвина після того, як політична реформа була провалена. Як ви знаєте, керівництво Верховної Ради відмовилося ставити її на переголосування. Для мене це підтвердження того, що правлячий блок починає розсипатися”.

Взагалі, на його думку, послідовної проросійської сили в Україні немає, і російська влада не знає, з ким із українських політиків співпрацювати ,як із друзями. Саме тому депутат Державної Думи Росії і директор Інституту країн СНД переконаний, що наступний післявиборчий рік буде дуже складним для українсько-російських відносин.
XS
SM
MD
LG