Доступність посилання

ТОП новини

Швейцарці планують вкласти в прикарпатське підприємство понад 10 мільйонів євро.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 21 квітня 2004 - У нове українсько-швейцарське підприємство, яке діятиме на території Івано-Франківщини і виготовлятиме деревостружкові плити, швейцарські підприємці планують інвестувати понад 10 мільйонів євро. Про це повідомив обласну держадміністрацію перший секретар посольства Швейцарії в Україні, який відвідав реґіон.

Ще донедавна деревообробне підприємство “Осмолода” в містечку Брошневі на Івано-Франківщині було на межі банкрутства, допоки ним, як і багатьма іншими деревообробними підприємствами на Прикарпатті, не зацікавились швейцарські підприємці. Дотепер на Прикарпатті було зареєстровано 8 спільних українсько-швейцарських підприємств. Найвагоміші інвестиції швейцарські підприємці вкладали якраз у підприємства, які займаються переробкою карпатської деревини, виготовляють пиломатеріали, деревостружкові плити та іншу деревообробну продукцію.

Нове підприємство “Крона-Осмолода” на Івано-Франківщині повинне стати найбільшим спільним проектом української та швейцарської сторін. У нього планується вкласти понад 10 мільйонів євро швейцарських інвестицій. Про це повідомив голову Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайла Вишиванюка перший секретар Посольства Швейцарії в Україні Штефан Естерман, перебуваючи на Прикарпатті. Потужність нового заводу мала б скласти 110 тисяч кубометрів ламінованих деревостружкових плит на рік.

Голова Івано-Франківської обласної держадміністрації наголосив, що Прикарпаття зараз потребує інвестицій у реконструкцію електростанцій, у виробництво товарів народного споживання, сільське господарство та туризм. Зі свого боку перший секретар Посольства Швейцарії в Україні зауважив, що Україна зараз для швейцарських підприємців - один з найперспективніших ринків і вони готові працювати з українськими бізнесменами в різних сферах. З цього приводу Штефан Естерман наголосив:

“Наразі не йдеться про якісь нові проекти. Ми хочемо ближче познайомитись з виробництвом ламінованих плит у місті Брошневі. Але мета посольства – бути посередником, надавати інформацію про цікаві перспективи та пропозиції від українських бізнесменів швейцарським. І цей візит є якраз такою доброю нагодою”.

На зустрічі в обласній держадміністрації місцеве керівництво неодноразово наголошувало, що швейцарцям варто поквапитись щодо економічної співпраці, оскільки тих іноземних партнерів, які хотіли б інвестувати свої кошти в економіку Прикарпаття, стає дедалі більше.
XS
SM
MD
LG