Доступність посилання

ТОП новини

Із ЄЕП в України можуть виникнути проблеми з інтеграцією до Європи.


Мар’яна Драч

Мар‘яна Драч, Славко Волинський

Прага, Брюссель, 21 квітня 2004 року - Президент України вважає недоречною поспішність у процесі інтеграції України до Європейського Союзу.

"Ми не повинні інтегруватися в Європу як молодша сестра. Ми вже це проходили. Повинні попередити ці явища," - заявив сьогодні Леонід Кучма у Києві на науковій конференції, присвяченій розвитку України до 2015 року.

На думку Президента, головне завдання у сфері економіки – подолати розрив в обсягах доходів між українцями і державами ЄС. Ці заяви прозвучали після того, як учора Верховна Рада за ініціативою Президента підтримала угоду про Єдиний економічний простір України з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

Що думають про вступ України до ЄЕП у Брюсселі? На це запитання радіо “Свобода” речник Європейської комісії Дієго де Охеда відповів так:

"Україна вочевидь вільна обирати собі членство у будь-якому регіональному об‘єднанні – політичному чи економічному. На це ми не маємо жодної реакції. Єдиний коментар, який ми можемо зробити з огляду на характеристики цієї організації (яка, наскільки я пам‘ятаю, має три етапи,) з огляду на те, що деякі члени ЄЕП не є членами Світової організації торгівлі, може статися, що у певний момент в України виникнуть перепони. По-перше, щодо вступу у СОТ, по друге, у справі інтеграції в Європу. Остаточні висновки зараз робити важко, адже ця організація ще не розвинулася, а по –друге, з часом всі члени Єдиного економічного простору можливо приєднаються до СОТ. Коротко кажучи, ми не можемо радити Україні, до якої структури вступати, але Україна має уважно оцінювати наслідки не лише зараз, але й у майбутньому свого членства у цій чи подібних організаціях ".

Тим часом західні спостерігачі вважають, що Україна наблизилася до Росії. Попередні спроби Росії реінтегруватися з колишніми радянськими республіками були не дуже успішними, головним чином через відмову України. Нинішня спроба ЄЕП - це найбільший поступ Росії у цьому напрямку, пише сьогодні британський діловий щоденник "Файненшал Таймс." Проте, на думку видання, ще не зрозуміло, чи Україна поступиться частиною свого суверенітету у новому об‘єднанні. Найсуперечливіше питання- це створення спільного керівного органу. Згідно з угодою, кожна держава отримає у ньому свою порцію місць, яку визначатимуть за "економічним потенціалом." І тут вважають, що Росія матиме більшу кількість місць, а відтак і вирішальне слово у процесі ухвалення рішень. Британська газета далі зауважує, що прем‘єр-міністр України Віктор Янукович привітав ухвалення угоди про ЄЕП, котра, схоже, відіграватиме головну роль у його виборчій кампанії. А його головний опонент Віктор Ющенко обіцяє, що коли його оберуть Президентом, то він розірве угоду про ЄЕП і натомість зосередить увагу на інтеграції України в ЄС і НАТО, підсумовує "Файненшал Таймс" .

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG