Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Литви ще може перешкодити усунутому від влади шляхом імпічменту Роландасу Паксасу знов брати участь у президентських виборах.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 29 квітня 2004 — Не знайшовши правових перешкод для участі у виборчій кампанії усунутому шляхом імпічменту з посади президента республіки Роландасу Паксасу, центральна виборча комісія Литви все ж таки видала йому листи для збирання підписів громадян. Загалом тепер разом із Паксасом на президентське крісло претендують 8 осіб.

Зібравши не менше 20 тисяч підписів кожний, претенденти будуть зареєстровані виборчою комісією кандидатами у президентських виборах. Проте парламент Литви ще може перешкодити Паксасу стати кандидатом у президенти. Прем’єр Альгірдас Бразаускас, голова владної партії соціал-демократів, після повернення з короткої відпустки висловив на засіданні президії партії обурення з приводу того, що Паксас безперешкодно бере участь у виборчому марафоні, і наголосив, яка небезпека може виникнути для держави, якщо усунутий президент повернеться до влади.

Якщо буде політична воля, соціал-демократична фракція разом з партнером по коаліції – соціал-лібералами може в парламенті внести зміни до законів, які поклали б край участі Паксаса у виборчій кампанії. Паксаса майже щодня викликають до генеральної прокуратури чи департаменту держбезпеки у зв’язку з порушеннями кількох законів. Через ці порушення Сейм 6 квітня відсунув його від влади. Тепер Паксаса щодня показують на телебаченні, і він вважає це безплатною рекламою.

Паксаса висовує кандидатом на посаду президента партія ліберал-демократів, яку він створив перед парламентськими виборами чотири роки тому.

Теперішній голова створеної Паксасом партії, Валентинас Мазуроніс, вважає, що триває зацьковування Паксаса з боку його опонентів, які є розгубленими.

“Рекламно-інтенсивні допити нашого кандидата, постійна їхня ескалація, політично-судові процеси проти осіб із оточення Роландаса Паксаса справді свідчать про серйозну розгубленість серед наших опонентів”, – сказав Мазуроніс у четвер.

Окрім Паксаса, інші два впливові політики серед восьми претендентів – це безпартійний Валдас Адамкус, колишній президент, та соціал-демократ Чесловас Юршенас, тимчасовий спікер парламенту.

Політолог Вітаутас Раджвілас, доцент Вільнюського інституту міжнародних відносин та політичних наук, назвав теперішній стан у Литві заколотом, який нагадує переддень приходу до влади більшовиків та нацистів.
XS
SM
MD
LG