Доступність посилання

ТОП новини

Німецький експерт: з політичних та економічних міркувань Україна не може отримати перспективи членства в ЄС.


Надія Кандиба

Німеччина, 30 квітня 2004 - Напередодні офіційного прийняття до Європейського союзу десяти нових країн у Німеччині досить часто лунають застереження щодо спорудження нових бар’єрів на східних кордонах ЄС. Водночас чимало німецьких політологів виступають проти подальшого розширення цієї організації

Лотар Майер належить до тих німецьких експертів, які пропонують поки що відмовитися від прийняття до Європейського союзу подальших нових членів. Він виступає і проти надання Україні перспективи членства в ЄС. Тут, як сказав німецький політолог, існують “абсолютно прагматичні причини”:

“Україна була б не гіршим кандидатом на вступ до Європейського союзу, ніж, скажімо, Румунія, - визнав професор Мюнстерського університету. - Але з політичних та економічних міркувань нині вона не може отримати такої перспективи.”

Лотар Майер наголосив, що Європейський союз просто не в стані витримати ще одного інтеграційного процесу. Тому, на думку німецького професора, враховуючи внутрішньоєвропейські проблеми, нині було б помилково обіцяти Україні членство в ЄС, як винагороду в разі її успішного просування на шляху демократичних перетворень.

“Але цілком реальним може бути надання Україні спеціального правового статусу, в рамках якого визначалися б її відносини з ЄС”, - сказав Лотар Майер.

Він переконаний, що це може стати реальністю вже найближчим часом, однак успіх цього процесу залежатиме від того, який шлях подальшого розвитку обере Україна. Порушення принципів демократії та прав людини є серйозною перешкодою на шляху просування України в європейському напрямку, вважає німецький експерт. Лотар Майер також застеріг з приводу небезпеки спорудження нової “залізної завіси” на східних кордонах Європейського союзу. Особливо це стосується кордонів між Польщею, Словаччиною, з одного боку, та Україною - з іншого.

“Тут бажано ухвалити якісь спеціальні правила для того, щоб підтримати подальший позитивний розвиток відносин між прикордонними регіонами. Крім того, Європейський союз має пам”ятати, що Україна підтримує дуже інтенсивні економічні контакти зі східноєвропейськими країнами. “Рішення, що ухвалюються всередині ЄС, не повинні призвести до згортання цих відносин”, - наголосив експерт з питань Східної Європи, професор Мюнстерського університету Лотар Майер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG