Доступність посилання

ТОП новини
20 Вересень 2018, Київ 10:37

В слiдчому iзоляторi у Белградi вiд недiльного вечора перебуває Милорад Лукович Леґiя, котрого називали “державним ворогом номер 1”. Прокуратура вважає його органiзатором замаху на прем’єра Зорана Джинджича та iнших полiтичних убивств. Та окремi сербськi експерти припускають, що Лукович лише виконував замовлення справжнiх, так би мовити, “архiтекторiв смертi”.


Михайло Рамач

Белград, 5 травня 2004 – Сербську громадськiсть минулого тижня схвилювало iнтерв’ю якогось Капiтана Джо однiй бульварнiй газетi. Він стверджував, що колишній командувач Підрозділу спецполiцiї Милорад Лукович Леґiя перебуває в Сербії, а соратники виконують його накази.

Прем’єр Воїслав Коштуниця назвав це інтерв''ю терористичною пропагандою та заохочуванням терористiв. Полiцiя провела розслідування. Виявилося, що Капiтан Джо – це Драґан Жарич, серб із Косова з кримiнальним минулим. Вiн, як повідомила полiцiя, нiколи не перебував у складi елiтної спецполiцiї. Але вiн, очевидно, мав точну iнформацiю щодо “державного ворога номер 1”, як у Белградi називали колишнього командувача сербських командос. Лукович-Леґiя перебував у Сербiї i в недiлю здався полiцiї.

Де саме перебував розшукуваний? Власне, чи полiцiя розшукувала його чи може лише вдавала, що розшукує? Чи контактував вiн до та після вбивства прем’єра Джинджича з якимись полiтичними дiячами? Такi запитання порушує преса. Журналісти нагадують, що Леґiя обвинувачений у вбивстві екс-президента Сербiї Iвана Стамболича, в органiзацiї замаху на прем’єра Джинджича та у двох спробах замаху на Вука Драшковича.

Експерти кажуть, що командувач спецпідрозділом полiцiї – неосвічений авантюрист, який не мiг бути мозком злочинних операцiй. Такої думки дотримується, серед iнших, авторитетний вiйськовий оглядач, колишнiй генерал Любодраґ Стоядинович. Вiн попереджає, що Леґiя мiг бути лише виконавцем замовлень того чи тих, що були, “архiтекторами смертi” в Сербiї. На думку екс-генерала, в Сербiї є багато людей зі зразковими бiографiями, якi бажали б, щоб Леґiя навiки замовк , якi бояться його заяв перед судом. Автор зазначає: “Чекаємо вiдповiдi на запитання: хто є справжнiм ворогом номер 1”.

Адвокати Луковича-Леґiї кажуть, що вiн здався для того, щоб зняти пляму зi свого iменi та з iмен своїх соратникiв. Отож, вину за злочини вiн нiбито прагне перекинути на когось iншого.

Особа, котра у недiлю стала, так би мовити, найцiннiшим сербським в’язнем, залишається великою загадкою і, можливо, небезпекою для окремих осiб, якi досi перебувають на волi.

Recommended

XS
SM
MD
LG