Доступність посилання

ТОП новини

<font color="red">Рішення Ченстоховського суду на користь ІСД.</font>


Володимир Павлів

Варшава, 10 травня 2004 - “Індустріальний Союз Донбасу” отримав шанс реально відстояти своє право на приватизацію польського металургійного заводу Гута Ченстохова. Про це заявив журналістам у понеділок представник ІСД у Польщі Костянтин Литвинов. Такий шанс дає ухвалене наприкінці минулого тижня Окружним судом міста Ченстохова розпорядження про замороження продажу майна ченстоховського металургійного заводу, оскільки в процесі проведення тендеру на його приватизацію було порушено права одного з оферентів - “Індустріального Союзу Донбасу”. Це рішення польського суду практично визнає, що донецькі бізнесмени мають аргументовані підстави вимагати від організаторів конкурсу надати їм право на подальшу участь у приватизації цього підприємства.

Згідно з рішенням Ченстоховського Окружного суду майно Гути Ченстохова не може бути продане так званим третім особам, поки організатори тендеру не задовольнять претензій “Індустріального Союзу Донбасу”. Підставою для цих претензій на думку суддів є те, що в процесі проведення тендеру на приватизацію його організатори несправедливо відмовили донецьким бізнесменам у праві на ексклюзивні переговори з приватизації Гути Ченстохова, віддавши це право у лютому цього року конкурентові – британсько-індійському концернові LNM. Донецькі бізнесмени відразу поставили під сумнів результати тендеру, адже було відомо, що запропонована ними сума в майже 120 мільйонів євро за акції Гути Ченстохова, перевищувала суму запропоновану конкурентом.

Представник “Індустріального Союзу Донбасу” у Польщі Костянтин Литвинов вважає, що рішення Ченстоховського суду зайвий раз підтверджує те, що у цій суперечці донеччани мали рацію.

Говорить Костянтин Литвинов: “Це ще один аргумент на нашу користь, що ми мали рацію, що дійсно був порушений закон при ухваленні рішення щодо надання еЛ-еН-еМу ексклюзиву. Зрештою суд це підтвердив – підтвердив, що ми виграли”.

Щоправда, рішення суду не впливає автоматично на позитивне вирішення цієї справи польським Міністерством держмайна, але дає для цього підстави. Однак, у прес-службі самого цього відомства не хотіли поки що коментувати рішення суду.

Прес-служба: До міністерства ця інформація офіційно ще не надійшла. А якби й надійшла, то лише посередньо, оскільки власником акцій Гути Ченстохова є фінансове товариство “Сілезія”, а не Міністерство держмайна.

У фінансовому товаристві “Сілезія” теж не хотіли коментувати цієї інформації доти, доки відповідного рішення не ухвалить правління товариства, а потім його ще й повинні схвалити збори акціонерів. Коли це станеться, теж ніхто не брався сказати точно. Однак з певністю можна сказати, що після рішення Ченстоховського суду організатори приватизаційного тендеру не зможуть продати Гути Ченстохова без задоволення претензій “Індустріального Союзу Донбасу”.

Лише польський міністр держмайна може відмінити результат тендеру і розпочати процес знову.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG