Доступність посилання

ТОП новини

Рейтинг Джорджа Буша падає.


Мирослава Гонгадзе

Вашингтон, 11 травня 2004 - Згідно з останнім соціологічним опитуванням, яке провели група “Геллап” разом з телекомпанією СNN та газетою USA Tоday, якби вибори у Сполучених Штатах відбулись сьогодні, то 47 % американців віддали б свої голоси за діючого президента Джорджа Буша, 46 % проголосували б за номінанта від демократичної партії Джона Керрі і ще 5 % підтримки американських громадян отримав би незалежний кандидат Ральф Найдер.

Отже, президент Буш, згідно з цим опитуванням, має найнижчий рейтинг за весь час свого перебування при владі. Після квітневих боїв в Іраку та останніх скандалів, пов’язаних з поведінкою американських військових, лише 44 % американців вважають війну в Іраку виправданою, тоді як більше половини громадян США переконані, що війна в Іраку – це помилка. Майже порівну розділились американці і у питанні підтримки діяльності міністра оборони США Дональда Рамсфельда. 46 % вважають, що він добре виконує свою роботу, у той час як 45% переконані, що Дональд Рамсфельд погано справляється зі своїми обов’язками, і лише третина з них думають, що міністр оборони повинен піти у відставку.

У порівнянні з минулими опитуваннями значно впав рейтинг президента Буша не лише у питаннях, які стосуються зовнішньої політики. Американці також не задоволені тим, як ведуться справи в самих Сполучених Штатах. Лише 41 % громадян США вважають, що Буш веде правильну економічну політику, у той час, як 56 % з цим категорично не погоджуються. Майже стільки ж відсотків американців переконані, що Джон Керрі краще справиться з економічними проблемами.

І хоча до виборів залишається ще майже півроку, американці вже детально вивчають програми кандидатів і оцінюють їхні заяви та дії. А деякі зірки Голлівуду, як, наприклад, недавно Річард Гір, заявляють, що президентські вибори цього року є критично важливими для Америки, бо від них залежатиме, на його думку, не лише майбутнє американців, а й, можливо, усього світу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG