Доступність посилання

ТОП новини

77 % опитаних не підтримують ідеї перебування угорських військових в Іраку.


Василь Плоскіна

Угорщина, 12 травня 2004 – Останні опитування громадської думки в Угорщині інститутом Ґеллапа підтвердили минулорічну тенденцію. Згідно з результатами досліджень, понад дві третини опитаних дорослих угорців вітали б відкликання угорського миротворчого контингенту з Іраку.

77 % дорослих респондентів негативно ставляться до планів подальшого перебування угорських вояків в Іраку. Цифра доволі промовиста. Втім, як зазначають працівники угорської філії міжнародного інституту соціологічних досліджень “Ґеллап”, ці дані не набагато відрізняються від результатів опитувань у вересні минулого року. Угорське населення торік також не вітало угорської військової присутності у повоєнному Іраку. Причому внутрішня ситуація в цій країні була дещо інакшою, ніж тепер.

44 % опитаних зараз вважають, що Америка повинна самостійно захищати свої інтереси на Близькому Сході. Ці громадяни Угорщини кажуть, що уряд у Будапешті повинен відкликати угорських солдат з Іраку без жодних зволікань.

Такої думки, наприклад, дотримуються і деякі консервативні угорські партії, у тому числі, опозиційні урядові. Праві політики особливо активно обговорюють цю тему останніми днями. Справа в тому, що на початку літа запланована американо-угорська зустріч на найвищому рівні. Крім неї, у червні в Угорщині відбудуться перші в історії країни вибори до Європарламенту. На цих двох подіях нині дуже скрупульозно фокусують свою увагу усі парламентські партії Угорщини, аби збільшити свій вплив серед виборців. Адже чим переконливіше вони будуть розповідати громадянам про свої цілі й наміри, тим більше шансів впливати на політичні події всередині країни.

Про це пам’ятають і проурядові партії. Скажімо, відомий ліберальний політик Ґабор Демскі, мер Будапешта, гостро критикував позицію консерваторів щодо Іраку. Він назвав поведінку колишнього угорського прем’єра Віктора Орбана, голови консервативного Союзу молодих демократів, безвідповідальною. За словами Демскі, грається з вогнем той політик, хто хоче зробити центральною темою виборів виведення угорських військ з Іраку, як це сталося в Іспанії. А це тільки на руку міжнародним терористам, вважає він.
XS
SM
MD
LG