Доступність посилання

ТОП новини

До Києва їде Бжезинський, а в Конгресі США знову говоритимуть про українські вибори.


Мар’яна Драч

Аудіозапис:

Прага, 11 травня 2004 року.

Мар’яна Драч

Цього тижня в Україну має приїхати відомий американський політолог, радник Центру міжнародних і стратегічних досліджень Збіґнєв Бжезинський. За даними українських дипломатів, Бжезинський перебуватиме в Україні з 13 по 16 травня. Чого варто очікувати від цього візиту? Наш експерт - член Ради із зовнішньої політики США у Вашингтоні Надя Дюк.

Надя Дюк

Збігнев Бжезинський взагалі не є чужим Україні, він є одним з тих провідних політиків, який уже давно говорив про те, що незалежна Україна є ключовою частиною нової Європи.

Між іншим, Збігнев Бжезинський тепер не є в американському уряді, так що я думаю, що тепер від нього можна очікувати глибшої аналітики, трохи грізніших поглядів. Я думаю, що він, як ніхто інший, розуміє важливість того, що відбувається в Україні.

Мар’яна Драч

Події в Україні також привернули увагу американських конгресменів, і є проект резолюції щодо виборів в Україні. Деякі оглядачі звертають увагу на те, що крім закликів до проведення чесних і прозорих виборів, у цьому документі не йде мова про можливі санкції, якщо Україна такі вибори не проведе. Чому це так, на Вашу думку?

Надя Дюк

Такі думки і пропозиції, щоб накладати санкції, бувають час від часу. Якраз тепер, наприклад, деякі санкції прийшли з приводу невиконання в Сербії деяких домовленостей, що були до того часу.

А щодо України, то я думаю, що це ще далі буде тема, це не є закінчена справа. Наприклад, завтра будуть слухання якраз на тему України в Конгресі під заголовком: “Майбутнє України і інтереси Америки”.

Буде виступати колишній посол Стівен Пайфер, він представлятиме Держдепартамент. І також будуть свідками я і доктор Андерс Ослунд.

Мар’яна Драч

Кілька слів, якщо можна, про Ваші висновки. Про що Ви будете говорити?

Надя Дюк

Я погоджуюся з багатьма людьми тут, які кажуть, що вибори, які відбудуться в жовтні 2004 року, мабуть, можуть змінити курс України в майбутньому: або звернення на схід (то є небажаним, як на мою особисту думку), або звернення на захід.

Але вибори - то не є все. Ми сподіваємося, що постійний процес щодо демократії буде продовжуватися в Україні.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG