Доступність посилання

ТОП новини

Молодь Івано-Франківська провела акцію «Графіті проти режиму».


Іван Костюк

Аудіозапис:

Івано-Франківськ, 12 травня 2004 - У межах святкування Дня міста в обласному центрі Прикарпаття Коаліція молоді “Наша Україна” разом з обласною організацією Молодіжного націоналістичного конгресу провели акцію “Графіті проти режиму”. Упродовж дня юнаки та дівчата розмальовували бетонні мури, на яких яскравими кольорами висловлювали своє ставлення до політичної ситуації в державі.

Понад сотня юнаків та дівчат в Івано-Франківську відгукнулась до участі в акції “Графіті проти режиму”. На бетонних мурах біля квіткового ринку в центрі міста молодь яскравими кольорами поруч з протестними малюнками писала гасла наступного змісту:

“Кучма – не пахан, Україна – не зона”, “Дихай вільно – живи без цензури!”, “Не будь єепнутим!”

Кожне з таких гасел супроводжував малюнок, де, як правило, в карикатурній формі зображалося те, що відбувається зараз у політичному житті нашої держави. Організаторами такої акції, яка відбувалася в Івано-Франківську вперше, виступили Коаліція молоді “Наша Україна” та обласна організація Молодіжного націоналістичного конгресу. Один з керівників акції Руслан Марцинків зауважив, що більшість учасників акції не є членами цих організацій. Це школярі та студенти. Разом з тим він наголосив:

“Це якесь вираження, скажімо так, графічне, тих думок, які зараз є в молоді віком 18-20 років. І це відображає їхній внутрішній світ”.

Організатори акції також запевнили, що згода на проведення конкурсу малюнків “Графіті проти режиму” офіційно отримана в івано-франківській мерії. Отож будинкам обласного центру Прикарпаття не загрожує тотальна розфарбованість. Про це говорить Руслан Марцинків:

“Коли ми даємо їм дозвіл малювати у певних місцях, ми це попередньо узаконюємо. І відповідно молодь має можливість виявити себе. Отож краще хай вони малюють позитивне, хай говорять про свої думки, аніж вони мають малювати негатив”.

Основною ж метою акції, згідно із заявою Коаліції молоді, було показати ставлення молодих галичан до нинішнього владного режиму і засвідчити їхнє бажання якнайшвидших змін, які молодь пов’язує з майбутніми президентськими виборами.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG