Доступність посилання

ТОП новини

Польські реакції на домовленості Янукович-Путін.


Володимир Павлів

Вже другий день у польській пресі з»являються схвильовані коментарі щодо домовленостей, яких начебто досягли під час нефомальної зустрічі прем''єр-міністр України Віктор Янукович та президент Росії Володимир Путін. Йдеться про домовленість створити між обома країнами зону вільної торгівлі, що начебто має принести Україні щорічний прибуток у розмірі 800 мільйонів доларів.

Головне питання коментарів у польській пресі ,чи за пропоновану економічну вигоду Україна відмовиться від своїх європейських устремлінь і Польща втратить стратегічного партнера?

Москва спокушає Україну, щоб та вибила собі з голови ілюзії про європейську інтеграцію і міцніше зв»язалася з Росією. Дешевші енергоносії та доступ до величезного ринку зблизять Україну до Росії ефективніше, ніж сотні голих декларацій про стратегічне партнерство України і Польщі. У такому тоні у понеділок та вівторок висловлювалися більшість польських газет. На цьому фоні особливо було помітним дещо розгублене мовчання офіційних осіб у Варшаві. Замість них слово взяли різноманітні експерти, що спеціалізуються на стосунках зі східними сусідами. Знавець як української, так і російської тематики Бартоломей Сенкевич вважає, що росіяни блефують, пропонуючи Україні те, чого не можуть собі дозволити.

Говорить Бартоломей Сенкевич: В дійсності Росія не є в стані входити в будь-який союз, котрий не принесе їй реальної відчутної вигоди.

Однак, говорять інші фахівці, Москва перед президентськими виборами в Україні може піти на очевидні збитки, щоб такою ціною купити собі лояльність майбутнього українського президента. З усього видно, що таким президентом Москва бачить Віктора Януковича і діє на його користь .

Говорить експерт зі східних питань Томаш Саєвич : Росія намагається перехилити шальку передвиборчих терезів на користь вигідного для неї кандидата.

Непокоять польських експертів і останні висловлювання президента Кучми, в яких він ставить під сумнів потребу євроінтеграції України, і чутки про те, що угода з Польщею про продовження нафтопроводу Одеса-Броди до Гданьська може бути зірваною. Зближення Москви і Києва може нести в собі дві загрози , пише московський кореспондент «Газети виборчої» .

«В найкращому випадку це означатиме, що тратимо на Сході сусіда, котрий має подібні до нас цінності і устремління. А у найгіршому випадку – у головах деяких російських політиків можуть знову виникнути ілюзії щодо відбудови імперії на руїнах СРСР , пише «Газета виборча». Обидва ці варіанти , зазначає польський журналіст , є поганою новиною для Польщі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG