Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко про Георгія Гонгадзе, якому б сьогодні виповнилося 35, про нову кримінальну справу проти неї і про майбутні президенські вибори...


Зиновій Фрис Гість: Юлія Тимошенко - народний депутат України, керівник парламентської фракції, лідер партії "Батьківщина".


Аудіозапис програми. Перша частина:

Аудіозапис програми. Друга частина:

Київ-Прага, 21 травня 2004 року.

Зиновій Фрис

Перед мікрофоном Зиновій Фрис. Мені допомагають Юлія Сайко і Сергій Балабанов.

Добрий вечір!

"Вечірня Свобода" в прямому ефірі в п’ятницю, 21-го травня.

У київській студії народний депутат, керівник парламентської фракції, лідер партії "Батьківщина", колишній віце-прем’єр Юлія Тимошенко.

Вітаємо вас!

Юлія Тимошенко

Доброго вечора!

Зиновій Фрис

З пані Тимошенко ми будемо говорити про чергове порушення Генпрокуратурою кримінальної справи, ми будемо говорити про майбутні президентські вибори.

До речі, прес-секретар В.Януковича Ганна Стеців заявила в інтерв’ю сайту “Телекритика”, що “Янукович стане президентом, цього сьогодні може не бачити лише сліпий”.

І з цього приводу, звісно, постає запитання: “Чи багато в Україні сліпих людей?”

З Ю.Тимошенко ми говоритимемо і про Г.Гонгадзе. Сьогодні йому виповнилося б 35. Лише 35.

Випадково чи ні, але саме під річницю народження Гії влада пробує знищити його видання “Українська правда”.

Пані Тимошенко, наш слухач Савелій Надюк з міста Сміла Черкаської області написав: "У наших краях люди кажуть, що "месія" – це пан Консенсус, а пані Юля – це пані Перемога. Вона не обов’язково домагається консенсусу, та обов’язково перемагає. Тому просимо вас запрошувати її до студії "Свободи" не один раз на рік, а хоча б двічі на місяць".

Пані Тимошенко, Ви у нас буваєте, звичайно, частіше, ніж раз на рік, але менше, ніж двічі на місяць.

Наші слухачі хочуть чути Вас частіше, але не лише тоді, коли проти Вас Генпрокуратура порушує кримінальну справу або коли Ви опиняєтеся у в’язниці. Юлія Тимошенко

По-перше, мені дуже приємно бути на радіо “Свобода”.

Пане Зиновію, я хочу подякувати Вам, що Ви запрошуєте мене значно частіше, ніж я приходжу. Я дякую Вам за це.

Я переконана в тому, що зараз ми, всі політики, мусимо з’являтися в прямих ефірах для того, щоб просто пояснювати, що відбувається в країні сьогодні.

Зиновій Фрис

Власне, пані Тимошенко, ми запрошуємо не лише Вас, ми запрошуємо всіх політиків, які відіграють ключову роль у нинішній українській політиці. Але, на жаль, не завжди ми можемо цього домогтися – деякі від влади представники не бувають в нас роками, хоча ми їх постійно запрошуємо.

Пані Тимошенко, якщо дозволите, я розпочну з річниці Георгія Гонгадзе.

Днями прем’єр-міністр України Віктор Янукович у Брюсселі заявив: "Нові слідчі дії в справі Гонгадзе здійснює Генеральна прокуратура. Але сказати сьогодні впевнено, коли вона буде розкрита, я не можу”.

Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Ейдан Вайт з цього приводу заявив: “За цей час змінилося вже два генеральні прокурори. Так ніяких генеральних прокурорів не вистачить! Ми хотіли б від вас рішучості. Я мушу сказати дуже важливу річ: справа Гонгадзе – це не просто вбивство, вбивств стається багато, на жаль, але справа Гонгадзе стала символізувати те, що надзвичайно важливо з погляду відданості України демократичним засадам, справа Гонгадзе – це значною мірою символ того, чи в ті демократичні зміни, про які ви говорили, дійсно можна вірити”.

Під час цієї розмови він вручив В.Януковичу листа від Міжнародної федерації журналістів із закликом до прем’єр-міністра України та владних структур держави якнайшвидше розслідувати вбивство Георгія Гонгадзе.

Пані Тимошенко, скажіть, будь ласка, чому так повільно діє Генпрокуратура, чому й досі немає практично жодних конкретних даних про вбивство Гонгадзе, в той час, як проти Вас порушують кримінальну справу за кримінальною справою? Чи не виходить так, що Генпрокуратуру Ви цікавите більше, ніж справа вбитого Гонгадзе?

Юлія Тимошенко

По-перше, сьогодні дійсно дуже сумний день – це є день народження Гонгадзе. І в парламенті, і в політикумі це відчувається, що сьогодні було певне напруження серед опозиційних сил в парламенті.

Я думаю, що життя цією людини, людини, яка життя віддала за те, щоб мати можливість казати правду, воно завжди буде в українській історії, в українських серцях. Ми мусимо , це справа честі українців, з’ясувати цю справу до кінця.

Це теж пов’язано з можливістю привести в силові структури, в Генеральну прокуратуру чесних людей, які можуть дати об’єктивні, правові висновки на базі більш, ніж достатнього, фактажу по вбивству Гонгадзе. Я думаю, що це станеться після того, як ми будемо здатні змінювати владні команди в Україні.

Я Вам скажу, чому прокуратура не діє. Не діє прокуратура тому, що вбивала Гонгадзе ця команда, і ця команда й досі сидить по всіх кабінетах. Ми що не знали, що частина кланів – це є Піскун? Що саме Піскун був поставлений Генеральним прокурором, щоб прикривати ці всі речі, за які соромно сьогодні в світі людям в очі дивитися? Ми що не знаємо, що сьогодні Васильєв є Генеральним прокурором, який представляє один з кланів в Україні? Ми що чекаємо від всіх людей справедливості, ясності, чіткості в справі Гонгадзе? Ми просто тоді є безнадійними оптимістами і людьми, які не рахуються з реальністю.

Ми мусимо чесно визнати, що поки генеральні прокурори і поки весь склад генеральних прокуратур і місцевих прокуратур буде формуватися оточенням Президента, самим Президентом, які і підозрюються в причетності до вбивства Г.Гонгадзе, невже ми не знаємо, що ніякої правди тут не буде?

Скільки ми не ставили б питань вищим посадовцям на виїзді в Європі, в інших Західних країнах, ми будемо завжди отримувати відповідь, яка не задовольнить ніколи ні українців, ні цивілізований світ.

Зиновій Фрис

Пані Тимошенко, я знаю, що сьогодні Ви з паном Ющенком і з паном Морозом зустрічалися з Бушем-страшим, порушували питання і про Гонгадзе. Що конкретно ви говорили? Як реагував колишній президент Америки?

Юлія Тимошенко

Я хотіла б зупинитися на тому, що таку поважну людину, політика такого рівня, як президент Буш-старший привіз фактично В.Пінчук. Привіз він, маючи свою мету, практично відмиваючи свою репутацію, легалізуючи себе і всі свої дії не тільки в Україні, а й в світі.

Але, незважаючи на те, що він переслідував свою мету, він привіз політика західного масштабу, західного підходу до справ демократії, тому кожен такий приїзд – це є для України перемога, тому що такі люди, коли приїжджають, вони зустрічаються не тільки з тими, хто їх запрошує.

Це велика помилка Пінчука, що він за свій кошт привозить людей і думає, що це буде його ексклюзивний варіант, і що вони будуть дивитися тільки на те, що пропонує В.Пінчук. Ці люди дивляться на абсолютно всі процеси, які відбуваються в Україні.

І мені сьогодні було дуже приємно спілкуватися з політиком такого високого масштабу, який розібрався саме в тих деталях, не поверхово почув, що у нас відбудовується демократія і що у нас несамовито зростає економіка, а він розібрався в деталях, і він здатний був зробити адекватні висновки. Тому користь від цього приїзду і Україні, і цивілізованому світові є дуже високою.

Ми обговорювали всі події: і зв’язані з наступними виборами президента, з загибеллю журналістів, з неможливим станом, в якому знаходяться сьогодні ЗМІ, з тим, які репресії відбувались в Мукачеве, і що мусить зробити Україна, поєднавши з світом всі зусилля для того, щоб не програти свій майже останній бій – президентські вибори.

Мене вразив цей політик просто глибоким розумінням ситуації і адекватною реакцією на те, що відбувається в Україні.

Зиновій Фрис

Дякую, пані Тимошенко.

І ми переходимо наступного аспекту, власне, цього інформаційного приводу було б достатньо, щоб з Вами, пані Тимошенко, розмовляти в ефірі.

Нова кримінальна справа проти Вас. Її порушила Генеральна прокуратура. Ви пам’ятаєте, яка це вже за рахунком нова кримінальна справа проти Вас?

Юлія Тимошенко

Сьогодні Ви ставили питання щодо кількості кримінальних справ, які проти мене були порушені, чи маю я рахунок і чи не збилася з нього. То я якраз пригадую, що сьогодні на зустрічі з президентом Бушем Віктор Андрійович сказав, що проти людей, які працюють у фракції “НУ” і , які співпрацюють з ними навколо парламенту порушено 67 кримінальних справ.

Я хочу сказати, що мені здається, що проти мене ця кількість справ вже значно перевищує цю цифру, тому що боротьба триває 7 років. Ця боротьба дуже жорстока і вона на знищення.

Вчора знову заарештували літню жінку Антоніну Балюру, яка була звільнена судом, проти неї були закриті кримінальні справи. Вона вже була на свободі і перебувала в лікарні по реабілітації після дворічного знущання у в’язниці Генпрокуратурою. Її позавчора практично винесли з палати.

Я хочу сказати, що такі репресії мають під собою декілька причин. По-перше, така нова хвиля репресій і провокацій проти мене має на увазі те, що ми з Віктором Андрійовичем Ющенко і з його командою зараз уже практично увійшли в останню стадію підписання коаліційної угоди.

І що зараз практично всіх зусиль влада докладає, щоб підписання цієї коаліційної угоди не сталось. І тому вони ініціюють цей бруд проти мене, а навколо Віктора Андрійовича формують таких людей, які кажуть: “Віктор Андрійович, як Ви можете єднатися, коли там іде такий потік бруду?”

І вони зараз спробують повторити те, що було в уряді: спочатку усунути мене з політичної арени, а потім взятися за Віктора Андрійовича. Власне, те, що було в уряді, вони намагаються повторити.

Але ж їм не вдасться це зробити. Тому що вже більшість людей, які мають хоч якесь уявлення про об’єктивність в Україні, не вірять компромату, який формується на ходу за 5 хвилин і демонструється по кланових каналах телебачення.

Я не вірю, що ці провокації можуть зруйнувати нашу єдність з Віктором Андрійовичем Ющенко і не вірю в те, що вони можуть людей переконати, що наші команди є найбільшими злочинцями в Україні. Я знаю, що люди мають розуміння.

Зиновій Фрис

Пані Тимошенко, а ось проти Вас порушили кримінальну справу одразу після того, як в Америці не вийшло (там проти Вас не знайшли звинувачень).

Це випадково, а чи це є, на Вашу думку, якась логіка?

Юлія Тимошенко

Ні. Логіка тут не випадковість, безумовно. Логіка в цьому є чітка . США судами двох інстанцій (першою і апеляційною) закрили всі обвинувачення, що стосувались мого прізвища і моєї корпорації ЄЕСУ.

Українські суди закрили кримінальні справи і таких рішень у нас більш, ніж достатньо. І сьогодні влада залишалися обеззброєною стосовно компромату проти мене.

Вони тепер компенсують те, що в мене з рук пішло. Компенсують новими, абсолютно нашвидкуруч зробленими речами. І тому ці провокатори з’являються у прямому ефірі по телебаченню. І тому МВС влаштовує прес-конференції за свій рахунок і по своїй домовленості в УНІАН з такими провокаторами.

Я думаю, якщо люди в Україні зрозуміють, що політики, які їм потрібні, які сьогодні надзвичайно важко працюють в опозиції, що таких політиків вбивають не кулями, а компроматом, то люди мусять у себе виробити імунітет до таких речей.

Тому що інакше, якщо не буде в українському суспільстві імунітету до цього нашвидкуруч зробленого бруду, то ми ніколи з вами не зможемо змінити ситуацію в політикумі на іншу.

Зиновій Фрис

Радник Віктора Медведчука Михайло Погребінський, пані Тимошенко, вважає, що владі невигідно чинити проти вас якісь незаконні, сумнівні кроки. Михайло Погребінський детальніше.

Михайло Погребінський

Мені здається, що недостатньо поки що інформації. Є просто підозра, що це дуже схоже на правду. Але я думаю, що треба почекати для того, щоб з’ясувати, що це за правда і, до речі, якщо тут є люди, що кажуть: “От це от є влада, так їм вигідно”.

Я вважаю, що владі це взагалі невигідно. Їм вигідно, щоб у Юлії Тимошенко, яка скоріш за все, за будь-яких умов, я так думаю, буде іти на президентські вибори, а це означає, що бажано для кандидата від влади,щоб у неї був високий рейтинг, оскільки ми знаємо, що електорат Тимошенко і електорат Ющенка перетинаються дуже сильно і для боротьби найрейтинговіших кандидатів позитивний рейтинг корисний.

Мені видається, що ці ідеї, що це вигідно владі, не відповідають дійсності.

Зиновій Фрис

Пані Тимошенко, отже, владі вигідно, щоб Ваш рейтинг був якомога вищий, а Ви з цим не погоджуєтеся.

Юлія Тимошенко

По-перше, ні Погребінський, ні всі інші люди, які працюють в АП, не дочекаються, щоб будь-якою технологією нас роз’єднати.

Якщо хтось із Віктором Андрійовичем нас і роз’єднає, то це може бути тільки сам Віктор Андрійович, якщо він не захоче єднатися. Але ж, я впевнена, що він теж переконаний у тому, що ми мусимо бути разом.

По-друге, якщо владі не вигідно це, то чому по каналах Медведчука “1+1” і “Інтер”, чому по каналах Пінчука “ІСТV”, “Новий” і т.д., по “УТ-1”, які повністю контрольовані Медведчуком, чому цей бруд розтиражований? Чому МВС безпосередньо замовляла конференцію для Боровка?

Ми зараз підняли документи на Боровка. На нього в Генпрокуратурі існує достатньо велика кількість матеріалів для порушення кримінальних справ.

Я не виключаю, що цей проект був підготовлений для того, що на цій людині є реальні злочини, і він просто відпрацьовував закриття цих кримінальних справ без суду.

Це є типічна “гебістська” технологія, коли втілюється людина в ту команду, яку потрібно скомпрометувати, а потім робить гучні заяви. І таких провокацій під час президентських виборів буде достатньо велика кількість. Я думаю, що вони просто будуть нелічені.

І тому я прошу всіх, хто зараз слухає радіо “Свободу”, передати всім своїм знайомим, близьким і рідним не реагувати на компромат.

Поки компромат іде по каналах телебачення кланів, які оточують Президента, це значить, що ми боремося, ми стаємо на свої позиції, і ми ідемо впевнено проти влади і на зміну всього, що не влаштовує українців в Україні.

Зиновій Фрис

Про Віктора Боровка, пані Тимошенко, я запитаю Вас трішечки пізніше. А поки що давайте послухаємо Леоніда Кравчука , що він думає з приводу нової кримінальної справи проти Вас.

Леонід Кравчук

Це настільки заплутана вже ситуація, що я, відверто скажу, сам гублюсь, коли слухаю подібні речі.

Таким чином, я уже можу відповісти на запитання дуже просто: в кого великі гроші, в того великі можливості робити все так, як хочеться, а не так, як велить Кримінальний Кодекс. Оце я вже зробив висновок остаточний.

А що торкається порушення кримінальної справи, я думаю, аби зовсім не було ніяких підстав, мабуть, уже до цього не поверталися б. І стільки вже разів і вона була притягнута, і вже була в CІЗО, і де тільки що не було, і в лікарні, і так далі. Здавалося б, що вже за цей час повинні були б остаточно поставити або “крапки”, або, справді, принести щось до ВР таке, щоб воно депутатів переконало. Ні цього немає, ні того немає.

Можливо, знову діє цей же принцип, який називається “великі гроші”. Тому я гадаю, що якщо це справді Феміда, якщо це справді прокуратура, суд і все інше, то вони повинні поставити “крапки”, що торкається справи Юлії Тимошенко. Інакше це перетворюється на політичну ситуацію. Або якщо не перетворюється, то її перетворюють в політичну ситуацію.

Зиновій Фрис

Ось так вважає Леонід Кравчук, народний депутат, перший всенародно обраний Президент України.

Пані Тимошенко, я хотів би перейти вже до наступного аспекту (можливо, останнього аспекту) нашої з вами розмови. Приводів для цього є дуже багато.

І ось буквально сьогодні в інтерв’ю “Телекритиці” (є таке Інтернет-видання) Ганна Стеців, прес-секретар Прем’єр-міністра заявила: “Янукович стане президентом. Цього сьогодні може не бачити лише сліпий”.

Пані Тимошенко, Ви також відносите себе до тих “сліпців”, які не вірять, що Янукович буде президентом? І чи багато таких людей в Україні?

Юлія Тимошенко

Я думаю, що тоді, окрім Ганни, всі інші сліпі. Це погано для країни. Але ж я думаю, що тут трошки потрібно більш об’єктивно Ганні подивитися на те, як вона бачить такі речі.

І я можу сказати наступне. Віктор Янукович не зможе отримати визначальну підтримку в суспільстві. Саме тому, що і сама Ганна Герман через всі канали телебачення свідомо чи несвідомо довела до всіх людей в Україні про ті судимості, які вона коментувала, про те, як це все відбувалося.

Я думаю, що всі ці речі неспроста. Іноді Господь позбавляє розуму для того, щоб навіть люди, які оточують Януковича, робили абсолютні дурниці.

Тому я переконана, що Янукович не стане Президентом саме за підтримки людей. Це є неможливим. Це є утопія. Але ж інша справа, чи не зможе ця владна система просто оголосити результати виборів, не підводячи взагалі підсумків реального голосування. Це є найбільша небезпека, яку я сьогодні бачу.

Тобто, Верховний Суд України – це є частина кланів, які оточують Президента. ЦВК сьогодні практично має більшість партій, які є провладними. І керівник навіть теж є членом СДПУ(О) або людина, яка наближена до Медведчука. Це чітко може повторювати ту ситуацію, яка склалася в Мукачевому, де територіальна комісія виборча – це є практично територіальний прототип ЦВК всеукраїнської.

Територіальна комісія в Мукачевому, незважаючи на протоколи, сказала: “Переміг кандидат від влади”. І поставила “крапку”, не маючи ні протоколів, ні результатів голосування, ні бюлетенів , нічого. Так само може зробити ЦВК, якщо ми допустимо, то так воно і буде.

Крім того, ви знаєте, що місцевий суд в Мукачевому визнав повністю всі оголошення влади вірними, незважаючи на те, що були стовідсоткові докази, що вибори в Мукачевому виграла опозиція. Але ж територіальний суд сказав всупереч праву, всупереч доказам, всупереч здоровому глузду. І так само може зробити Верховний Суд. Це є найбільша небезпека.

Тому я переконана сьогодні: якщо ми нарешті об’єднаємо зусилля з Віктором Андрійовичем, ми мусимо піднімати армію людей на кожній дільниці, ми мусимо знайти той шлях, інформаційний шлях, по якому звернутися до кожної людини в Україні і закликати бути спостерігачами, членами комісій, представляти просто людей, які будуть стояти на дільницях, поки не завершиться голосування і не будуть оголошені результати.

І я знаю: ми зможемо цю армію підняти, якщо будемо разом. І ми зможемо не дати їм сфальсифікувати.

Крім того, сподівання великі ми покладаємо на ОБСЄ. Це є організація міжнародна, яка може застосувати в Україні нетрадиційну процедуру спостереження і накрити максимум дільниць міжнародними спостерігачами. Тобто, забезпечити їх присутність.

І це значить, що ми будемо разом з усім світом контролювати, щоб не відбулося того, що відбулося в Мукачевому на президентських виборах в Україні. Якщо ми зможемо це зробити, то ніякі “януковичі”, ніякі інші кандидати...

Кажуть, що Янукович – це перше читання висунення єдиного кандидата від влади. А буде ще друге, третє читання. Будуть ще редакції.

І, може, ще буде таке, що Януковича усунуть, і буде йти Леонід Данилович Кучма. Все може бути, на жаль, в сьогоднішньому “королівстві”, яке створили ці люди. Але ж незважаючи ні на що, у народу вони підтримки справжньої не отримають. Оце є бачення, яке сьогодні панує в політикумі.

Зиновій Фрис

Але ж останні соціологічні дослідження, де дуже в оригінальний спосіб ставилося запитання ,хто має більше шансів для перемоги, і про це дуже багато говорилося в державних ЗМІ, на Інтернет-сайтах, показують, що Янукович зібрав досить таку солідну цифру.

Як бути от з таким? І чи справді є така впевненість, що Янукович не має шансів, як Ви про це кажете?

Юлія Тимошенко

Ви знаєте, у нас сьогодні, на жаль, зі статистичними повідомленнями є все фальшивим. Є зростання фальшиве ВВП, є фальшиве виконання доходної частини бюджету. Є фальшиві рейтинги.

Я можу просто сказати, що перед парламентськими виборами нашій політичній команді, нашому блоку ставили рейтинг в 7 разів нижчий, ніж він опинився навіть по мінімальних даних, які по нас “пропустила” влада на минулих парламентських виборах.

Я переконана, що більшого рейтингу, ніж 5-6% у Віктора Януковича немає. І я переконана в тому, що якщо ми в опозиції об’єднаємо зусилля, у нас є великий шанс перемагати в першому турі.

І тому є традиційне правило для українських виборців: не вірити ніяким рейтингам, забути слово “рейтинги”.

Поставте на ньому просто жирну таку риску і не читайте, не дивіться, не слухайте. Тому що навіть якщо ви будете слухати і не вірити, на підсвідомості все одно у вас буде закладатися сумнів , чи може опозиція перемогти. Опозиція переможе. І на цьому ми можемо просто завершити цю тему штучних, брехливих рейтингів.

Зиновій Фрис

Ви говорите про коаліцію. І на початку передачі, пані Тимошенко, Ви сказали, що угода про коаліцію вже готова, але є ще багато запитань.

Я минулого тижня розмовляв з паном Морозом якраз з приводу того, яка основна умова пана Мороза, аби він цю угоду підписав. Давайте послухаємо, що говорить про це Мороз, а потім продовжимо нашу розмову.

Олександр Мороз

Підписання чи не підписання угоди залежить найперше від того, чи проголосує “НУ” і БЮТ за проведення політичної реформи. Це принципове рішення, оскільки йдеться про інтереси і долю держави на багато десятиліть.

А підписання угоди в певному контексті передбачає тільки захист інтересів кількох громадян в Україні, зокрема бізнесових структур. Я не можу розмінювати одне на інше. І тому я вважаю, що є принциповим питання проведення реформи влади, яка гарантує демократичний розвиток України і її перспективи. Оце є основна умова.

А все інше – я вже про це кілька років заявляю, зокрема після виборів не один раз, в присутності багатьох людей і окремо Ющенку і Тимошенко говорив, що ключ до порозуміння, до широкого компромісу – це спільна позиція в здійсненні реформи, так, як записано це у нами підписаному меморандумі минулого року.

Зиновій Фрис

Ось так заявив Олександр Мороз, пані Тимошенко ба більше, він сказав, як ця головна умова не буде виконана, і там ще інші умови, то він, Мороз, буде брати участь у президентських виборах.

Пані Тимошенко, отже яка доля цієї угоди? І чи справді її ще можна підписати? Я ще нагадаю, що за недавнім опитуванням експертів, а опитування проводив журнал “Політична думка”, лише 40 % вірить у те, що така угода може бути підписана між трьома опозиційними силами.

Отож, які перспективи, які реальні шанси на підписання угоди, пані Тимошенко?

Юлія Тимошенко

Я можу Вам зараз достатньо детально і щиро розповісти, як ідуть переговори. На багатьох переговорах, де були присутні О.О.Мороз, В.А.Ющенко і була присутня я разом з нашою командою, тема була наступною: ми запропонували (це блок Віктора Андрійовича і наша політична команда) Олександру Олександровичу, якщо він щиро хоче провести справжню, потрібну Україні дієву політичну реформу, яку запропонують чесні політичні сили в Україні, і не буде проводити реформу Медведчука-Кучми і всіх інших, то ми готові сьогодні взяти проект Мороза 4180, сісти разом, допрацювати його в частині впорядкування місцевого самоврядування, доопрацювати його в частині справжніх балансів, а не кланових інтересів, і саме за законопроект Олександра Мороза проголосувати невідкладно.

Тому що ми теж знаємо, що не реформа, яка потрібна Медведчуку, а реформа, яка потрібна Україні, мусить розпочатися. Ми сказали про те, що ми готові, наші політичні сили готові підписати коаліційну угоду, в якій чітко визначити, як мусить виглядати реформа, і більш того, визначити, що ми голосуємо за цю реформу невідкладно до ще наших літніх відпусток, що ми голосуємо так, як ми узгодимо з Морозом, одночасно з тим, щоб висунути єдиного кандидата від опозиції.

Немає розбіжностей, ми кажемо: “Робимо все разом!” І якщо наші дві політичні сили, я маю на увазі “НУ” і блок, який я очолюю, десь схиблять, десь порушать свої домовленості і до літніх канікул не проголосують за те, що буде узгоджено з Морозом, він завжди може публічно послатися на невиконання нами умов і вийти з коаліції по висуненню єдиного кандидата.

Тобто ми йому запропонували вирішення питання політичної реформи, зміни системи влади, але ж чесної, чистої зміни системи влади, разом зі зміною кланів при владі, тобто, прибрати клани і привести саме опозиційні політичні сили до влади.

І немає тут суперечностей. Але ж дивна позиція тут Олександра Олександровича, коли він заявив, що спочатку стільці, а потім все інше. Тобто спочатку він хоче побачити, як ми з Віктором Андрійовичем проведемо реформу Медведчука-Кучми, а потім, як ми вже будемо домовлятися у вересні про висунення єдиного кандидата.

Мені здається, що якщо є бажання до компромісу, то цей компроміс обов’язково буде знайдений. Якщо немає бажання до компромісу, а є бажання знайти речі, які роз’єднують, то завжди ці речі будуть знайдені.

І тому, наскільки я знаю, я розмовляла з Віктором Андрійовичем сьогодні, було визначено на останній зустрічі двох політичних команд (там не було нашої команди, там був Олександр Мороз, Віктор Ющенко і політради), що до вівторка Олександр Олександрович буде давати все ж таки відповідь на ті пропозиції, які пролунали від наших політичних сил.

Якщо в найближчий час визначення не буде з боку СПУ, ми будемо створювати коаліцію “двійки”.

Зиновій Фрис

Якби все ж таки Мороз виставив свою кандидатуру на президентських виборах, це був би для влади величезний подарунок?

Юлія Тимошенко

Так, це практично, на мій погляд, є руйнація опозиції і руйнація опозиційної перемоги на президентських виборах, буде набагато важче перемагати. Перемога все одно буде, але ж вона буде даватися дуже і дуже важкою працею.

Мені здається, що це просто є недоцільним, нераціональним, нелогічним зараз опозиції іти вроздріб. Тому це буде великий удар по опозиції.

Зиновій Фрис

До речі, опитування, про яке я говорив, проведене журналом “Політична думка”, більшість експертів вірить у те, що коаліція, підписання угоди можливе лише “НУ” з БЮТ. Це я констатую як факт з цього опитування.

І на завершення цілковито, пані Тимошенко, я обіцяв Вам про Боровка поставити запитання, адже це він Вас так в Генпрокуратуру... (я не знаю, що він там написав), але це реальна людина, про яку Ви знаєте, яка працювала на Вас, якій Ви нібито дали 100 чи навіть 150 тисяч доларів для дискредитації пана Кучми.

Де тут правда, а де брехня? У нас не дуже багато часу, пані Юліє, будь ласка.

Юлія Тимошенко

Безумно, це є суцільна провокація, підготовлена спецслужбами, гебіські методи, гебіські наслідки, тут сумнівів ніяких немає. І платити... до речі, не 125, а вони кажуть - 500 тисяч я збиралася заплатити за компромат проти Януковича, Медведчука, Кучми та іншого оточення.

Я хочу сказати, що за цей бруд не треба платити. На кожному кроці є явне і достатньо публічне порушення всіх можливих законів. Іде просто знищення України, її економіки, політики, тому за це не потрібно платити.

Інша справа, що цього добра, компромату на цих людей, як снігу в Сибіру. Але ж неможливо з цим компроматом, а це не компромат, це є реальні злочини, з ними немає куди ходити.

Генеральна прокуратура кланова, суди кланові, у ВР більшість кланова. Куди іти з цими реальними злочинами влади? Тому платити за це такі великі кошти є просто непотрібно.

Боровко (ми підняли про нього інформацію) - це є людина з кримінальним минулим, і тому ця людина, безумовно, підіслана для того, щоб зробити цей пасквіль.

Зиновій Фрис

От кримінальну справу порушили, і сьогодні, пані Тимошенко, коли я готувався до передачі, коли я говорив колегам, що Ви будете в гостях, мене попереджали: “Ти знаєш, її можуть заарештувати ще до передачі, отож готуй гостей про всяк випадок!”

Але Ви в студії. Скажіть мені, будь ласка, Вас не арештували, тому що це буде зроблено пізніше? Чи це просте залякування, і Вас ніхто не буде чіпати?

Юлія Тимошенко

Я думаю, що вони будуть працювати по-дорослому, вони будуть намагатися всю опозиційну команду по частинах, як салямі, знаєте, нарізати і нищити. Але ж те, що їм це вдасться, у мене є великі сумніви. Якщо їм це за сім років не вдалося, то вони це вже роблять у певній паніці, поспіхом.

Я думаю, що ми справимося з цією брудною, репресивною командою і справимося досить швидко. Я хочу вам сказати, що у мене немає ніякого страху, у мене є тільки сподівання, що суспільство вже розуміє, як фабрикується цей бруд.

Я сподіваюсь на те, що люди це розуміють. Але ж навіть якщо частина людей думає, що це є правда і думає про мене погано, мене це все одно не зупинить.

Тому що все, що я роблю у своєму житті, в політиці, не задля того, щоб хтось давав мені добрі оцінки.

Я це роблю тому, що я це роблю для своєї землі, для своєї України, для майбутнього всіх родин, в тому числі і своєї. Я думаю, що ми переможемо!

Не потрібно казати про те, що хтось не вірив у перемогу опозиції. Віра формує результат! Я прошу вірити в перемогу опозиції! І ваша віра дасть нам можливість того, що ця віра відбудеться.

Зиновій Фрис

Дякую, пані Тимошенко. А слухачам нагадаю, що сьогодні з вами в передачі “Вечірня Свобода” в прямому ефірі була народний депутат, керівник парламентської фракції БЮТ, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Хай вам щастить! Хай щастить Україні!

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG