Доступність посилання

ТОП новини

Судимості Януковича.


Сергій Гармаш

Аудіозапис програми:

Донецьк, 26 травня 2004 - Сьогодні в Донецькій області почала працювати група київських журналістів, які за допомогою прес-служби прем’єр-міністра з’ясовують обставини судимостей Віктора Януковича.

Обидві кримінальні справи, за якими в 67-му та 70-му роках був засуджений нині прем’єр-міністр України Віктор Янукович, були скасовані та закриті за відсутністю складу злочину в 1978 році. Таку заяву зробив сьогодні в Донецьку київським та місцевим журналістам голова Донецького апеляційного суду Олександр Кондратьєв. Він назвав статті, за якими був засуджений Віктор Янукович. У 67-му році його засудили до трьох років позбавлення волі за те, що разом з двома товаришами він начебто побив чоловіка та забрав деякі особисті речі потерпілого. Суд кваліфікував це як пограбування. Але в 78-му році Президія Донецького обласного суду, як свідчить офіційний лист апеляційного суду Прес-службі Кабміну, “прийшла до висновку, що вина засудженого Януковича була заснована тільки на поясненнях засудженого Маслова під час попереднього слідства. Але в судовому засіданні засуджений Маслов відмовився від своїх показань, пояснивши, що оговорив Януковича, тому що той був неповнолітнім”. Також Президія з’ясувала, що (знову цитата) “Янукович не брав участі у скоєнні злочину, а стояв осторонь”.

На свідченнях одного потерпілого був побудований і вирок по другій справі, коли в 69-му році Янукович з товаришем начебто спричинив тілесні ушкодження середньої важкості потерпілому Пантелеєнку. Цей вирок також був скасований.

Втім, посилаючись на рішення президії обласного суду, Олександр Васильєв не показав його. Самі кримінальні справи, за його словами, не збереглися. Тож журналістам приходиться вірити на слово. Не показали журналістам і листа космонавта Берегового, з яким той звертався до суду для перегляду справ Януковича. Але за словами співробітника прес-служби прем’єра Олександра Тернавського, він є в особистому архіві родини Берегових.

Ще одним свідком порядності нинішнього прем‘єра перед журналістами виступив колишній голова комітету партійного контролю обкому КПУ Олександр Медяник. За його словами, законність прийняття Януковича до лав КПРС неодноразово перевірялась партійними органами і в області, і навіть інспекторами з Москви, бо недоброзичливці Януковича засипали анонімками Комітет партійного контролю при ЦК КПРС. Втім, усі комісії визнали чистоту Януковича – комуніста.

“Чи знали, що він судимий був? Та знали! Хлопці побились і їх там... Всі розбіглись, а Янукович не встиг утікти – Янукович попався”.

Втім, робота партійних комісій, як виявилось, також ґрунтувалась не на вивченні судових справ, а на рішенні президії обласного суду, якого досі ніхто не бачив.

У четвер журналісти, які вивчають обставини біографії прем’єра, відвідають батьківщину Віктора Януковича - Єнакієве.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG