Доступність посилання

ТОП новини

Кримські урядовці пропонують здати узбережжя Південно-Східного Криму в оренду Росії.


Володимир Притула

Аудіозапис:

Симферополь, 28 травня 2004 - В Криму черговий скандал. Кримські урядовці пропонують здати узбережжя Південно-Східного Криму в оренду Росії. Таку ідею 27 травня висловив міністр курортів і туризму Криму Олександр Таряник. Спікер кримського парламенту Борис Дейч у відповідь заявив, що це лише особиста думка людини, хоч і міністра.

Міністр курортів і туризму АРК Олександр Таряник пропонує віддати південно-східне узбережжя Кримського півострова у довготривалу оренду Російській Федерації. Про це він заявив у Симферполі на республіканській нараді, присвяченій проведенню цьогорічного курортного сезону. За словами міністра, було б доцільно віддати Росії все чорноморське узбережжя від Алушти до Судака на 99 років.

“Нехай ці нафтові магнати вкладають сюди гроші - і в аеропорти, і в інфраструктуру. Для цього гроші в Росії є”, - заявив Олександр Таряник.

На його думку, якщо кримська влада цього не зробить, то Російська Федерація сама звернеться з подібним проханням до Туреччини, оскільки в Росії зараз відпочивати ніде. Мовляв, єдине пристойне місце – Сочі розташоване неподалік неспокійної Абхазії. При цьому міністр курортів і туризму Криму відзначив, що Туреччина вже має досвід передачі в оренду своїх курортів.

“Турки не дрімають, а роздають свою Анталію і не бояться”, - заявив Олександр Таряник.

Як і слід було очікувати, цю заяву підхопила кримська преса, яка відзначає, що саме в південно-східному Криму проблема виділення землі раніше депортованим кримським татарам є дуже гострою. Тож голові Верховної Ради Криму Борису Дейчу довелося робити спеціальну заяву, про що радіо „Свобода” повідомила його прес-секретар Галина Громик . Вона процитувала слова спікера про те, що кримські власті не мають наміру віддавати в оренду Росії південно-східне узбережжя півострова.

Галина Громак: “Борис Дейч заявив, що питання передачі південно-східного Криму в оренду Росії навіть не стоїть на порядку денному. Коментуючи на прохання журналістів заяву міністра курортів і туризму АРК Олександра Таряника, який 27 травня на нараді з підготовки до курортного сезону запропонував віддати в оренду Росії на 99 років південно-східне узбережжя півострова від Алушти до Судака, спікер сказав, що це не думка Верховної Ради Криму чи Ради міністрів. Це особиста думка міністра, і він її висловив, хоча перш ніж говорити, як вважає Борис Дейч, мав би сім разів подумати”.

Тим часом у Меджлісі радіо “Свобода” повідомили, що заява кримського міністра викликала серед кримських татар серйозну стурбованість. Тут вважають, що Олександр Таряник озвучив справжні плани частини кримського керівництва, і це має стати предметом серйозного розслідування і відповідної реакції офіційного Києва.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG