Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 12:09

“Нойє Цюрхер Цайтунг”: “Репресії в українській провінції”.


Надія Кандиба

Аудіозапис програми:

Німеччина, 28 травня 2004 – “Репресії в українській провінції” - під такою назвою швейцарська газета “Нойе Цюрхер Цайтунг” написала статтю, присвячену виборам мера Мукачевого. У зв’язку з цим видання аналізує також політичну діяльність голови адміністрації президента Віктора Медведчука. Українська опозиція вважає, що саме він стоїть за сумними подіями на Закарпатті.

Автор матеріалу звертає увагу на те, що, незважаючи на заклики західних політиків та дипломатів розібратися в ситуації навколо виборів у Мукачевому, українська влада поки що так нічого і не зробила, аби з’ясувати всі обставини суперечливого голосування. На думку газети, це можна пояснити лише тим, що обрання Нусера є вигідним Медведчуку.

“Керівник кучмівського штабу відіграє в Ужгороді роль тієї політичної фігури, яку можна зустріти майже всюди на території колишнього Радянського Союзу за винятком Балтики, роль місцевого князька, сильної людини, проти волі якої нічого не робиться, для якої не існує жодних законів, і з якою центральна влада примирилася частково тому, що їй так зручно, частково тому, що вона сама має від цього зиск”, - наголошується в газеті “Нойє Цюрхер Цайтунг”.

Водночас видання сумнівається в тому, що Медведчук ще довго зможе так діяти і звертає увагу на той факт, що 224 депутати Верховної Ради закликали Леоніда Кучму звільнити керівника президентської адміністрації. Як поразку Медведчука, газета розцінила також провал політичної реформи та відмову членів низки парламентських фракцій, які раніше були на його боці, підтримати прем’єр-міністра Віктора Януковича, як єдиного кандидата від більшості на посаду президента.

“Однак ще рано говорити про завершення політичної кар’єри Медведчука”, - наголошує газета “Нойє Цюрхер Цайтунг”.

Далі видання розмірковує: “Незабаром йому доведеться розпрощатися з посадою керівника штабу, оскільки навіть у разі перемоги Януковича на президентських виборах, він не матиме права знову очолити цю структуру. У президентських виборах він не братиме участі, оскільки користується такою самою низькою популярністю, як Кучма. Але якщо Медведчуку вдасться “організувати” своє обрання до Верховної Ради, то ніхто не здивується, коли вже незабаром замість Литвина він головуватиме у парламенті. В такому разі не слід виключати навіть можливості його обрання на посаду глави уряду”, - прогнозує газета “Нойє Цюрхер Цайтунг”.

Автор статті радить не забувати надзвичайно сильне економічне та адміністративне становище Медведчука, як “лідера “київського клану” та голови об’єднаних соціал-демократів. “Він досяг того, що раніше вдавалося лише небагатьом: він приватизував державні структури, ба навіть цілі міністерства”, - пише швейцарська газета.

Видання звертає увагу на те, що під контролем об’єднаних соціал-демократів нині перебуває, наприклад, міністерство внутрішніх справ, податкова адміністрація та три державні телеканали.

“І все ж таки майбутнє Медведчука не гарантоване, - пише далі “Нойє Цюрхер Цайтунг”. - Якщо восени президентом стане Ющенко і влада залишиться в руках державного лідера, то перед політиком, якого сьогодні бояться, постануть тяжкі проблеми, як на його карпатській батьківщині, так і в Києві”, - підсумовує швейцарська газета.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG