Доступність посилання

ТОП новини

Бердянськ залишив позаду 120 українських міст-учасників конкурсу, запровадженого Радою Європи на тему “Використання культурних ресурсів території”.


Леся Кленович

Запоріжжя, 2 червня 2004 - Перед учасниками конкурсу постало доволі складне завдання: спланувати розвиток своєї території таким чином, щоб осередки культури не лише обходилися без зайвих витрат із місцевого бюджету, а ще й грошей своєму місту приносили якомога більше. На відсутності фінансування проектів мій співрозмовник, заступник міського голови Бердянська Петро Гончарук наголосив двічі.

Петро Гончарук: “Ми пройшли перший етап. Одразу скажу: зі 120 міст ми посіли на презентації одне з провідних місць. Природно, якщо на першому етапі ми стали одними з перших, то ми увійшли до шести “пілотних” міст, які почали розробляти проекти”.

Після попереднього захисту організатори конкурсу запросили бердянців на навчання, підсумком якого стала розробка та захист основного проекту розвитку території “Створення сучасного туристично-розважального комплексу “Злагода”. До речі, серед шести учасників фінального туру це був єдиний нетрадиційний проект центру розваг, що передбачає будівництво одразу двох об”єктів – виставкової зали та аквапарку, зазначив Петро Гончарук.

Петро Гончарук: “Тобто ми не стали робити один проект, щоб він був більш привабливим. І цей проект у нас пройшов. Ми його захистили, а потім треба було його захищати міському голові у Раді Великої Британії, у присутності Посла Великої Британії, Західної Німеччини, профільного комітету ВР та Міністерства культури”.

Бердянський мер Валерій Баранов того часу був у відрядженні, а отже захищати проект довелося його заступникові Петру Гончаруку. За його словами, європейців вразило не лише наповнення проекту, а й сама форма презентації (захист відбувався у мультимедійному форматі).

Петро Гончарук: “Захистився я вдало, і ми стали переможцями”.

Отак просто кажуть бердянці про свою перемогу в загальнонаціональному конкурсі, організованому Радою Європи. А процес впровадження проектів розвитку територій триває. У липні між Бердянськом та Радою Європи буде підписаний Меморандум про розміщення проекту-переможця (як інвестиційно привабливого) в європейському інформаційному просторі.

Проте, бердянці й самі розпочали реалізацію своєї програми. Зокрема, вже наполовину готова виставкова зала туристично-розважального комплексу. А на будівництво аквапарку надійшло замовлення від місцевого інвестора.

До речі, за словами мера Валерія Баранова, Бердянськ – єдине місто Запорізького регіону, яке увійшло до загального списку українських міст сталого розвитку.
XS
SM
MD
LG