Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську ініціюють відкликання кількох депутатів міської ради.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 4 червня 2004 - В Івано-Франківській міській раді розпочалось політичне протистояння між різними фракціями депутатів. Результатом конфлікту стало те, що з”явилися групи виборців, які ініціювали відкликання кількох депутатів. Обидва народні обранці, яким пропонують покинути міську раду, належать до фракцій, які вже більше року конфліктують між собою.

До президентських виборів ще залишилося достатньо часу, а в Івано-Франківській міськраді на повну силу розгорілося політичне протистояння. З одного боку, участь у конфлікті бере найчисленніша фракція міськради “Наша Україна”, з іншого ж – дві політичні сили, які фактично об”єдналися: фракція “Наше місто” та фракція “Не словом, а ділом”.

Депутати не довго знаходили причину для дискусій у вирішенні господарських питань у місті, проблем щодо виділення площ під забудову, приватизації тих чи інших об”єктів. Нещодавно з”явилась група виборців, яка ініціювала відкликання з міської ради депутата Андрія Микитина, який належить дло фракції “Наше місто” і відповідно до опонентів “Нашої України”. Удар у відповідь не забарився: аналогічно з”явилась група виборців, яка ініціювала відкликання депутата міської ради Михайла Горчака, який належить до “Нашої України”.

Обох депутатів, яких хотіли б відкликати, звинувачують у бездіяльності, зокрема в тому, що на їхніх виборчих округах на значній частині будинків не відремонтовані дахи. Щодо Андрія Микитина, то засідання міської територіальної виборчої комісії, яка розглядатиме справу про його відкликання, призначене на 4 липня. Справу нашоукраїнця Михайла Горчака поки що не розглядатимуть, оскільки, як заявили в територіальній виборчій комісії, порушена процедура оформлення відкликання депутата. Голова івано-франківської територіальної виборчої комісії Роман Шевчук, коментуючи ситуацію, що склалася, наголосив: “Я не захищаю ані групу виборців, ані Микитина. Якщо є факт порушення, ми повинні знати про цей факт. Якщо ж такого факту немає, то немає ніяких дзвінків з прокуратури, жодних документів і ми далі працюємо”. Щоправда, варто також відзначити, що в місцевих мас-медіа уже згадувався той факт, що фракція “Наше місто” близька до соціал-демократів об”єднаних, а фактичну владу в міськраді зараз мають представники фракції “Наша Україна”.

Голова територіальної виборчої комісії Роман Шевчук визнав, що головними причинами ініціювання відкликання депутатів є передовсім політичні мотиви: “Я тут вбачаю, що нас намагаються знову втягнути в політику, в політичні ігри”.

Чи вдасться завершити процедуру відкликання депутатів міськради, поки що невідомо. Однак представники обласної організації Комітету виборців України вже заявили, що відкликати збираються одних з найактивніших депутатів Івано-Франківської міськради, які чимало зробили для своїх виборців. І реальна причина таких подій у міськраді – це майбутні президентські вибори, до яких готуються і депутати місцевих парламентів, ведучи свої непомітні для загалу провінційні політичні ігри.
XS
SM
MD
LG