Доступність посилання

ТОП новини

У Івано-Франківській міськраді триває конфлікт довкола придбання за бюджетні кошти відпочинкового комплексу для дітей міста.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 7 червня 2004 - Депутати Івано-Франківської міської ради вже тривалий час не можуть дійти згоди щодо придбання відпочинкового комплексу для дітей міста на березі найчистішої річки в Європі – Лімниці. Народні обранці розділились на два табори. Одні переконані, що комплекс необхідно купувати негайно. Інші ж заявляють, що за ці кошти впродовж багатьох років можна оздоровлювати івано-франківських малюків на різних базах відпочинку.

В Івано-Франківській міській раді вже впродовж багатьох місяців триває протистояння двох політичних сил. З одного боку, це найчисленніша фракція міськради “Наша Україна”, з іншого – дві фракції: “Наше місто” та “Не словом, а ділом”. Депутати з фактично вже ворогуючих таборів використовують кожну можливість, щоб з”ясовувати між собою стосунки.

Черговою такою нагодою стало придбання за бюджетні кошти табору відпочинку для дітей у селі Вістовій Калуського району. Нашоукраїнці на чолі з мером міста Зіновієм Шкутяком рішуче виступили за придбання бази відпочинку. Натомість їхні опоненти заявили, що ці кошти можна виділити на оздоровлення дітей принаймні впродовж 10-ти років.

На останній сесії міськради представники фракції “Наша Україна” заявили, що відпочинковий комплекс у Вістовій чи не єдиний, який залишився не приватизованим і його необхідно купувати. Депутати від фракції “Наше місто” та “Не словом, а ділом” вкотре виступили проти. Міський голова, який вів сесію, позбавив слова одного з лідерів фракції “Не словом, а ділом” Віктора Анушкавічюса. На знак протесту депутати обох фракцій покинули сесійний зал.

З цього приводу лідер фракції “Наше місто” Андрій Микитин заявив: “ Не дали слова Віктору Анушкавічюсу. Це відбулось у кращих брежнєвсько-сталінських традиціях. Узагалі всі були за, батьки за, ще б привели діток”.

Натомість керівник міського управління освіти Зіновій Береговський, переконуючи в необхідності придбати відпочинковий табір для дітей міста, наголосив: “Сюди будуть залучені фахівці з виховної роботи, які мають досвід такої роботи. Тут ми передбачили відповідне обладнання, умови. Дітям, залежно від віку, у нас передбачена ціла технологія виховних заходів. Це і спорт. Поруч Лімниця. Ми сподіваємось, тепло до нас прийде і буде в нас повноцінний відпочинок”.

Мер міста Зіновій Шкутяк також заявляє, що депутати за політичними пристрастями забули, що міська громада не володіє жодним власним відпочинковим комплексом для дітей і про здоров”я дітей у цьому випадку просто не думають. Їм ідеться передовсім про обстоювання власних політичних позицій. А відпочинковий комплекс у Вістовій, незважаючи ні на що, необхідно купувати: “Звичайно, ті 10 років, які не працювала база, далися взнаки. І зараз треба вирішувати багато технічних питань. Труби течуть, комунікації не надто в доброму стані. Але люди працюють, усе буде поправлено”.

Незважаючи на політичні пристрасті в міській сесійній залі, відпочинкова база на Лімниці вже прийняла першу зміну івано-франківських дітей. І, очевидно, громада міста все ж таки стане власником цієї унікальної рекреаційної зони. Політичні дебати минають, а дітям міста десь потрібно відпочивати і в наступні роки.
XS
SM
MD
LG