Доступність посилання

ТОП новини

Словаків мало цікавить візит їхнього президента в Україну.


Оксана Пеленська

Прага, 7 червня 2004 року – Інтерес до візиту президента Словаччини Рудольфа Шустера в Україну з боку словацьких засобів масової інформації незначний. І Телеграфне агентство Словаччини обмежилось до констатації факту: так, президент Рудольф Шустер приїхав в Україну з робочим візитом, у Києві він зустрівся зі своїм українським колегою Леонідом Кучмою, потім була коротка зустріч з журналістами і вручення нагороди – ордену Князя Ярослава 1 ступеня.

У повідомленні словацького телеграфного агентства значиться також, що президент Словаччини зустрівся зі студентами Українського педагогічного університету імені Драгоманова. А дружина словацького президента відвідала Київську дитячу академію мистецтв.

Інші інформації чи аналізи мотивів і цілей зустрічі двох президентів відсутні. Чому? Що в цілому можна чекати від візиту президента Словаччини, який, програвши нещодавно президентські вибори через місяць закінчує свою місію ? На запитання радіо “Свобода” відповідає Іво Самсон – голова програми безпеки Дослідного інституту Словацької асоціації зовнішньої політики:

Іво Самсон: “Мені здається, цей візит потрібно швидше за все розглядати в площині особистих стосунків між українським президентом Кучмою і словацьким – Рудольфом Шустером. Президент Шустер якраз був тією особою, однією з небагатьох у східній і центральній Європі, який визнав владу президента Кучми тим, що з ним відкрито спілкувався. Те, що президент Шустер їде в Україну з візитом фактично коротко перед закінченням свого президентського мандату, вказує на те, що він прагне демонстративно вказати на символіку словацько-українських стосунків, хоче висловити підтримку президентові Кучмі в його подальшій політичній боротьбі. Хоча реальні наслідки цього будуть напевно відносно слабкі”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG