Доступність посилання

ТОП новини

Кампанія проти паління в Угорщині.


Василь Плоскіна

Угорщина, 9 червня 2004 – Перше професійне свято аптечних працівників Угорщини випадає на середу. Цей день фармацевти цілком присвячують проблемі паління серед угорського населення. Захворюваність на рак легенів і смерть від цієї хвороби посідає друге місце після серцево-судинних хвороб у цій країні.

Все, що пов’язане з аптечною справою, не є байдужим для угорців, особливо літнього віку. Вони відвідують аптеки майже так часто, як і супермаркети, овочеві базари або ж тютюнові кіоски. Паління серед дорослого населення Угорщини і підлітків є серйозною медичною проблемою по всій країні. Тому своє перше професійне свято аптечні працівники без особливих вагань присвятили кампанії боротьби проти цієї шкідливої звички.

Зазвичай угорці палять багато. Скільки - ніхто не лічив. На жаль, жінки нерідко не поступаються у цьому негласному змаганні чоловікам. І хоча майже всі вікові категорії населення віддають перевагу цигаркам з фільтром, не забувають в Угорщині і про звичайну махорку. Міцний тютюн смалять тут у вигляді сигарет “Кошут” і “Мункаш” ( у перекладі з угорської “Робітник”). Це практично те саме, як колись в Україні продавали цигарки “Верховина” і “Памір”.

У середу 2050 угорських аптек влаштовують щось на зразок відкритих днів для своїх відвідувачів. Покупці можуть отримати не тільки безкоштовну інформацію про шкідливість паління. У деяких аптеках бажаючим можуть зробити навіть безплатну флюорографію. Такого дійсно ще не було. Звичайно, скептики не були б скептиками, якби не іронізували з цього приводу. Вони кажуть, що затяті курці все одно оминатимуть рентген, навіть якщо його пропонують зробити безкоштовно.

Гасло “день без сигарети” угорські фармацевти хочуть використати у практичних цілях. Вони роздаватимуть курцям спеціальні анкети, на основі яких розроблять медичні рекомендації. Можливо, комусь із курців вони стануть у пригоді, якщо ті надумають облишити куріння. Звісно, це не так просто, тому що, як кажуть, звичка – це друга натура. Побороти її вдається тим, у кого велика сила волі. Наразі кампанія проти паління в Угорщині є доволі м’якою, не такою агресивною, як, скажімо, в Америці чи Великобританії. В угорській корчмі відвідувачам все-таки дозволено смалити цигарки. Але наслідки такого легковажного ставлення до власного здоров’я нерідко бувають сумними. Угорщина й нині посідає одне з провідних місць у Європі, де помирають на рак легенів та горла, викликаного надмірним палінням.
XS
SM
MD
LG