Доступність посилання

ТОП новини

Меморандум про авіаперевезення не означає конкретних контрактів.


Марія Щур

Київ, 8 червня 2004 – Меморандум про взаєморозуміння з питань стратегічних авіаперевезень, підписаний вчора між Україною і НАТО не означає конкретних контрактів, але піднімає співпрацю між Україною та Альянсом на новий щабель. Про це говорять українські військові експерти та представники компанії “Авіалінії Антонов”, які здійснюють замовлення країн альянсу.

Згідно з документом, який було підписано вчора у Варшаві, Україна бере на себе зобов’язання у випадку необхідності забезпечити авіаперевезення військового персоналу і військової техніки країн-членів НАТО. Про конкретні пропозиції та їхні умови сторони домовлятимуться окремо. Очікується, що перевезення здійснюватимуть дві українські фірми, які вже співпрацюють з НАТО : компанія «Авіалінії Антонова» та «Українська авіатранспортна компанія» Міністерства оборони України.

Як зазначив в інтерв’ю для радіо “Свобода” комерційний директор «Авіаліній Антонова» Валерій Кульбака, співпраця між його компанією і країнами НАТО після цього меморандуму перейде з рівня домовленостей між окремими фірмами окремих країн-членів НАТО на рівень співпраці з цілим альянсом.

Конкретні контракти будуть пропонуватися шляхом тендеру. Очікується, що його результати стануть відомим на саміті альянсу в Стамбулі, який відбудеться наприкінці червня. За словами Валерія Кульбаки, цей контракт, що передбачає використання шістьох транспортних літаків протягом семи років, є найголовнішим для компанії і конкуренція з боку інших країн, зокрема й Росії, буде жорсткою.

Але ,як вважає аналітик Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, меморандум про взаєморозуміння хоч і не несе конкретних контрактів, має важливе значення для України. «Підписання такого меморандуму варто вважати певним проривом. .... Він може перетворитися на військовотехнічну спеціалізацію України в альянсі. Україна має унікальні можливості щодо крупних перевезень на великі відстані. Це вже показник, який можна розглядати, як ще один крок в бік НАТО».

Валентин Бадрак наголошує, що у майбутньому тендері Україна має значні переваги над своїми конкурентами. Йдеться про привабливі ціни, які майже на порядок менші, ніж ті, наприклад, що пропонують американські компанії. Від російських конкурентів її відрізняє дружній політичний клімат, а від усіх інших те, що вона здатна запропонувати комплексні послуги.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG