Доступність посилання

ТОП новини

Для участі у голосуванні на президентських виборах - українці за кордоном мають обов''язково зареєструватися не пізніше, ніж за тиждень до виборів - ЦВК.


Ольга Буряк

Аудіозапис:

Прага, 17 червня 2004 року.

Ольга Буряк

Для участі у голосуванні на президентських виборах - українці за кордоном мають обов''язково зареєструватися не пізніше, ніж за тиждень до виборів - ЦВК. Про це повідомили Радіо Свобода у Центральній Виборчій Комісії України.

Минулого тижня Світовий Конгрес Українців закликав громадян України за кордоном зголоситися на облік у консульських представництвах, аби 31 жовтня вони могли взяти участь у голосуванні на виборах президента України.

Радіо Свобода запитала члена Центральної Виборчої Комісії Юрія Данилевського з проханням розтлумачити слухачам Радіо Свобода, які проживають за кордоном, порядок голосування на виборах президента України.

Юрій Данилевський

Світовий Конгрес українців має рацію, з одного боку. Оскільки Законом “Про вибори президента України” встановлено, що для підготовки та проведення голосування, будемо казати, закордоном, консульські установи і інші офіційні представництва України до 1 липня складають загальний список виборців, які постійно проживають на території відповідного консульського округу.

Тому якщо людина, тобто громадянин України, який проживає закордоном, не перебуває на консульському обліку, то відповідно, він не попаде в ці списки виборців. Підкреслюю: загальні списки виборців.

Ольга Буряк

Чи зможе тоді людина, яка не зареєструється до 1 липня, взяти участь у голосуванні 31 жовтня?

Юрій Данилевський

Безперечно, людина зможе і після 1 липня громадянин України, який проживає закордоном, може звернутись до дільничної комісії закордонної відповідної із заявою про те, щоб його включили до списку виборців. Для цього він подає письмову заяву, паспорт громадянина України, і на підставі цього він включається до списку виборців конкретної закордонної виборчої дільниці.

Хочу лише підкреслити, що це можна зробити, якщо він звернеться не пізніше, як за 7 днів до дня виборів. Це дуже важливо. Я це підкреслюю. Тобто, якщо людина пізніше, ніж за 7 днів до дня виборів прийде в комісію, або ж навіть у день голосування, то вже, за законом, не має права комісія включати його до списку виборців. І, відповідно, він не зможе проголосувати.

Ольга Буряк

Юрію Миколайовичу, я уточню. Отже, якщо людина 31 жовтня захоче проголосувати, вона прийде до консульства, і консульство, тобто дільнична комісія, має право їй відмовити, якщо вона не подала заявку за тиждень до дня голосування.

Юрій Данилевський

Так-так. Єдине є виключення з цього правила – це коли людина прибуває до закордонної виборчої дільниці і має при собі відкріпне посвідчення. Тобто, людина виїхала з України в період от підготовки виборів, в період виборчої кампанії, отримавши тут, в Україні, відкріпне посвідчення. І тоді вона з цим відкріпним посвідченням включно до дня виборів може прийти вже в будь-який термін. І навіть 31 жовтня. Але тільки з відкріпним посвідченням.

Зрозуміло, що ті, хто постійно проживають закордоном, таких посвідчень відкріпних мати не будуть. Тому для багатьох і абсолютної більшості треба буде звернутись не пізніше, ніж за 7 днів до дня виборів, щоб бути включеним до списку виборців на виборчій дільниці.

Ольга Буряк

Світовий Конгрес українців звернувся до МЗС і ЦВК з пропозицією відкрити додаткові закордонні виборчі дільниці поза дипломатичними представництвами. Чи планує ЦВК відкривати більше дільниць?

Юрій Данилевський

Так. Дуже багато є країн, де, скажемо так, багато наших людей, проживає наших громадян. Ми (я маю на увазі ЦВК) розробили пропозиції щодо змін до Закону “Про вибори президента України”, і якраз передбачили там таку норму, щоб утворювати ще і виборчі дільниці в місцях компактного проживання громадян України за її межами.

Тобто, мається на увазі, там, де багато наших громадян проживає, але нема представництва, скажімо, офіційного, чи консульства, посольства і так далі. Ми добиваємось того, щоб ВР розглянула наші пропозиції. А яке рішення вона прийме – я зараз не готовий і не можу сказати.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG