Доступність посилання

ТОП новини

Американські університети втрачають студентів у зв’язку з новими правилами в’їзду до США.


Марія Щур

Київ, 21 червня 2004 – Американські університети б’ють на сполох: нові правила в’їзду до США для студентів призвели до різкого скорочення заявок з-за кордону. І тепер університети звертаються до уряду з проханням не ухвалювати нові зміни до правил, які передбачають стягнення додаткових коштів на перевірку даних. Розповідає Марія Щур.

Очікується, що за кілька тижнів Департамент Внутрішньої Безпеки США ухвалить правило, згідно з яким, з потенційних закордонних студентів стягатиметься додаткових 100 доларів на перевірку їхніх особистих даних. На думку університетів, які активно протестують проти цих планів, нові правила означатимуть додатковий бар’єр на шляху навчання у США. Цього року ще до впровадження нових правил кількість заявок від закордонних студентів на навчання у США впала на майже третину.

Оплату необхідної реєстрації в комп’ютерній системі, яка слідкуватиме за всіма іноземними студентами, за рішенням Конгресу, потрібно вносити ще до отримання візи у країні перебування. На думку противників цього правила, для багатьох студентів з країн третього світу це може скласти серйозну проблему, адже оплату потрібно вносити в американських доларах чеком, або кредитною карткою.

Деякі університети навіть розмірковують над тим, щоб оплачувати ці кошти самим, бо вони не можуть дозволити собі втрачати закордонних студентів. Університети говорять, що потребують іноземців не лише через гроші, хоч вони і приносять системі освіти близько 12 мільярдів доларів на рік. Іноземні студенти потрібні і для підтримки якості освіти та досліджень у США, адже у багатьох дисциплінах вони можуть складати до половини від загальної кількості студентів.

Конкуренція в освітньому бізнесі чимала – втрати для Америки означають надбання для британських, австралійських, канадських вузів. Так, наприклад, лише протягом одного року, кількість китайських студентів у Великій Британії зросла на 36%, а індійських на 16%. Ще активніше індійці почали подавати заявки до австралійських вузів: там їхня кількість зросла на 31%, а кількість китайців на 25%.

Як зауважував представник одного з найбільш відомих американських університетів – Массачусетського Технологічного Інституту, якщо так піде і надалі, то скорочення кількості студентів з-за кордону може призвести до того, що Америка вже не зможе залучати найкращі наукові кадри.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG