Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2018, Київ 02:23

Рейтинг найкращих компаній України вказує на її слабкі місця.


Марія Щур

Київ, 22 червня 2004 – Закордонні компанії, що не змогли взяти участь у приватизації української компанії «Криворіжсталь», намагаються обмежити експорт української сталі до своїх країн. Скорочення експорту металургійної продукції означало б уповільнення розвитку української економіки, попереджають аналітики. Адже чотири з п’яти найбільших компаній України пов’язані з металургійним виробництвом, і є найбільшими експортерами. Детальніше розповідає Марія Щур.

Дві закордонні металургійні компанії з різницею у кілька днів закликали свої уряди запровадити чи продовжити обмеження проти товарів української металургії. Наприкінці минулого тижня з такою вимогою виступила Південно-Африканська компанія Iscor, щойно придбаний підрозділ міжнародної групи LNM, яка намагалася купити «Криворіжсталь». Керівник компанії звинуватив Україну в порушенні антидемпінгового законодавства. Він закликав уряд зберегти обмежуючі заходи щодо українського металу, навіть незважаючи на те, що український експорт до Південної Африки скоротився. Захисне мито проти української сталі на рівні 79% залишиться чинним ще близько року.

А у понеділок озвався інший скривджений інвестор в український металургійний сектор – російська компанія «Євразголдінґ». Ця компанія закликала уряд Росії запровадити обмеження українського імпорту, бо в Україні діють неринкові механізми. Компанія вважає, що їхню дію вона відчула на собі, коли її вилучили з приватизації «Криворіжсталі».

Ці дві події ще раз нагадали, наскільки вразливою залишається українська економіка до зміни умов на зовнішньому ринку металів. За офіційними даними, 60% українського валового внутрішнього продукту залежить від експорту, а металурги забезпечують 40% валютних надходжень. Цифри, які експерти вважають надто небезпечними, особливо з огляду на те, що Україна не є членом Світової Організації Торгівлі і не має дієвого механізму захисту від антидемпінгових розслідувань.

Незважаючи на це, голова правління найбільшого українського металургійного підприємства – «Маріупольського комбінату імені Ілліча» Володимир Бойко на запитання, який ринок він вважає найперспективнішим для своєї компанії, відповідає: «У першу чергу Росія».

Разом із цим він сподівається, що в Україні незабаром відновиться власне велике виробництво, для якого буде потрібна сталь: «Я переконаний, що наступає час, коли потрібно повернутися до країни обличчям і подумати, як виробляти власні судна та машини».

Recommended

XS
SM
MD
LG