Доступність посилання

ТОП новини

Журнал "Кореспондент" опублікував в Україні таємні матеріали про справу Ґонґадзе, які передав цьому виданню автор сенсаційної статті у британській газеті "Індепендент" Аскольд Крушельницький


Це, зокрема, копії допитів міліціонерів, які стежили за журналістом перед зникненням. Свідки також стверджують, що спершу були змушений брехати про це через тиск згори. На запитання Радіо Свобода, чому він вирішив передати документи українському виданню, Аскольд Крушельницький відповів так: "Я передав ті матеріали журналу "Кореспондент" бо знаю, що вони до великої міри незалежні, чесно працюють. Я хотів, щоб українські громадяни, люди, які не мають доступу до Інтернету, могли самі глянути на ті матеріали і трохи про них прочитати. Британська газета "Індепендент," для котрої я працюю і далі зацікавлена продовжити серію статей, бо є дійсно дуже багато матеріалів - у мене є більше ніж 200 сторінок."

Це, зокрема, копії допитів міліціонерів, які стежили за журналістом перед зникненням. Свідки також стверджують, що спершу були змушений брехати про це через тиск згори.

На запитання Радіо Свобода, чому він вирішив передати документи українському виданню, Аскольд Крушельницький відповів так:

"Я передав ті матеріали журналу "Кореспондент" бо знаю, що вони до великої міри незалежні, чесно працюють. Я хотів, щоб українські громадяни, люди, які не мають доступу до Інтернету, могли самі глянути на ті матеріали і трохи про них прочитати. Британська газета "Індепендент," для котрої я працюю і далі зацікавлена продовжити серію статей, бо є дійсно дуже багато матеріалів - у мене є більше ніж 200 сторінок."

Тим часом на Банковій називають матеріали західної преси про справу Ґонґадзе передвиборчою провокацією. Так заявив у п`ятницю перший заступник голови Адміністрації президента Василь Базів:

"Я думаю, що перетворювати обезголовлене тіло журналіста в урну для збирання голосів на виборах це не менший моральний злочин ніж обезглавлення цього тіла. І взагалі такі край цинічні некрофільні танці стають ритуалом доморощених наших язичників від політики. Розслідування трагічної справи нашого колеги журналіста Георгія Ґонґадзе повинно бути об''єктивним і справедливим. Вбивці повинні бути встановлені і покарані. І людина, яка найбільше, в першу чергу, зацікавлена в цьому, це президент України." Водночас, за словами Базіва, судового позову проти газети "Індепендент" не буде. Раніше про таку можливість заявляла Генеральна прокуратура України.
XS
SM
MD
LG