Доступність посилання

ТОП новини

Президенти України, Росії і Білорусі закликають молодь дбати про слов’янські цінності.


Юрій Свірко

Мінськ, 28 червня 2004 року - Якраз перед саммітом НАТО президент України займався східною інтеграцією. У неділю на перетині кордонів України, Росії і Білорусі, у Леонід Кучма бачився Володимира Путіном та Олександром Лукашенком. Вони виступали перед учасниками молодіжного фестивалю "Дружба-2004" у прикордонному українському селі Сеньківка. Кореспонденти, які відвідали цей фестиваль, назвали його грандіозною пиятикою. А російський президент зробив там дуже різку й цікаву заяву.

Першим привітав фестиваль “Дружба-2004”, який проходив на українській землі, президент Леонід Кучма: "Ми зібралися на цьому шматочку землі, де перетинаються три держави, три народи, три мови , щоб ще раз засвідчити спільність наших намагань, прихильність демократичним цінностям, вірність заповітам наших предків, що закликають усіх слов''ян до миру та згоди".

Після Леоніда Кучми виступав білоруський президент Олександр Лукашенко, який піддав критиці “західні сурогати бездуховності”, які нібито пробують нав’язати слов’янській цивілізації. "Радує те, що молоде покоління - найбільш сформована і динамічна частина нашого суспільства - продовжує кращі традиції радянського часу. Духовне споріднення, братерська дружба, зустрічі у свята і будні - усе це повинно жити і розвиватися, незважаючи на кордоні і нові виклики часу", - підкреслив Олександр Лукашенко, який напередодні, виступаючи в Бресті, критикував керівництво Росії за те, що воно відновили митний контроль на кордонах з Білоруссю, везе через білоруську територію багато контрабанди та взагалі хоче втілити життя аншлюс, приєднавши Білорусь до Росії. Білоруський президент сказав у п’ятницю, що цього ніколи не буде.

Багато мінських спостерігачів міркують, що відповіддю на цю заяву Олександра Лукашенка стали слова російського президента Володимира Путіна, які прозвучали на фестивалі “Дружба-2004”: “Я абсолютно переконаний, що ніяким великодержавним шовіністам, ніяким націоналістам не розтягати нас по їхніх затхлих психушках. Я абсолютно упевнений, що ці дні справжнього свята, яке тут пройде , будуть святом спілкування", - відзначив президент Росії. Після цього він поїхав до рідного села українського колеги – Леоніда Кучми, а ось білоруський президент полетів додому, не побажавши взяти участь у цьому святі російсько-українського спілкування.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG